Կենսունակության ավարտին մոտ, հիվանդ և ձևախեղված 59 թեղու փոխարեն՝ 82 հասուն գնդաձև կատալպա
Երևանի Մելիք Ադամյան փողոցում ընթանում են ծառերի վերաձևավորումը: Կենսունակության ավարտին մոտ, հիվանդ և ձևախեղված թեղի մանրատերև ծառերը փոխարինվում են հասուն, 15 տարեկան գնդաձև կատալպաներով: Այս ծառատեսակը հայտնի է իր լայն
Սուրբ Աստվածամայր բժշկական կենտրոնում վերանորոգումը շարունակվում է
Շուրջ 50.000 բուժառու սպասարկող Սուրբ Աստվածամայր բժշկական կենտրոնը վերանորոգվում է: Հիմնանորոգվում է հիվանդանոցին կից շինությունը, որտեղ առաջիկայում կգործի վերականգնողական ծառայությունը: Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ
Շների ստերջացման ծրագիրը. Երևանից՝ Գյումրի
Երևան-Գյումրի համագործակցության շրջանակում Գյումրիում իրականացվել են թափառող շների ստերջացման աշխատանքներ: Երևանի «Կենդանիների խնամքի կենտրոն»
Մարտի 27-ը Թատրոնի համաշխարհային օրն է
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը շնորհավորել է Թատրոնի համաշխարհային օրվա առթիվ. «Շնորհակալություն մեր թատրոնների բոլոր աշխատակիցներին՝ նվիրվածության, ստեղծագործական աշխատանքի ու քաղաքի մշակութային կյանքը հագեցնելու
Կայացավ Լյովա Վարդանյանի անվան չորրորդ միջազգային հուշամրցաշարը
Երևանի քաղաքապետարանի, Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի և ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ կայացավ ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պատվավոր աշխատող Լյովա Վարդանյանի անվան ազատ ոճի ըմբշամարտի
Երևանի մարդիկ. կանաչապատման աշխատակիցը
68-ամյա Օլյա Նիկոյանը 2015 թվականին հայտնվեց բույսերի աշխարհում: Քիմիայից կանաչապատմանն անցնելը տիկին Օլյայի երազանքն էր, քանի որ վստահ էր՝ հողի հետ շփումն իրեն տալու է այն, ինչ փնտրել է միշտ: Հոգատարությու
Շենգավիթ վարչական շրջանում մեկնարկել է բակերի բարեկարգումը
ԲարեկարգումԵրևանի Շենգավիթ վարչական շրջանում նոր թափով սկսվել է բակերի բարեկարգումը: Վարչական շրջանի մի շարք հասցեներում նշված գործընթացը ներառում է ֆուտբոլի նոր դաշտերի և խաղահրապարակների կառուցում, հարակից տարածքների կանաչապատում:
Այս տարի առաջին անգամ համայնքում ծառատունկը մեկնարկել է ձմեռային ամսից սկսած. մշտադալարների տունկը նպատակահարմար էր հենց ցուրտ եղանակին: Երևանում տնկվել են շուրջ 250 հասուն ծառատեսակներ՝ հիմնականում սոճիներ և եղևնիներ:
Ավելի քան 55 տարի Հրաչյա Ղափլանյանի անվան դրամատիկական թատրոնում իր անզուգական կերպարներով է հանդես գալիս ՀՀ վաստակավոր արտիստուհի Էվելինա Շահիրյանը՝ արժանանալով հանդիսատեսի բուռն ծափողջույններին: Կինոյում
Նախորդ տարի Երևանում տնկված ծառատեսակներն ապահովել են շուրջ 95% կպչողականություն: Կենսունակությունը կորցրած ծառերի փոխարեն նորերը տնկելու գործընթացը շարունակվում է նաև այս տարի: Բացվում են բնաբաժակները: Միևնույն ժամանակ մանրատերև