Քաղաքապետարանում քննարկվել են Երևանի և Դելիի հարաբերությունների հեռանկարները
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պարտականությունները կատարող Արմեն Փամբուխչյանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիկին Նիլակշի Սահա Սինհային:
Հայ–հնդկական հարաբերությունների բարձր մակարդակի ներքո կարևորվել է 2008թ. ստորագրված Երևանի և Դելիի միջև բարեկամության մասին փոխըմբռնման հուշագրի իրականացմանն ուղղված քայլերի անհրաժեշտությունը։
Քաղաքապետի առաջին տեղակալը նշել է, որ ակնկալում է տիկին դեսպանի աջակցությունը երկու քաղաքների կապերի թարմացման հարցում: Նշվել է նաև, որ Երևանը բաց է՝ տարբեր ոլորտներում օտարերկրյա ներդրումների,  նաև համատեղ փոխշահավետ ծրագրերի իրականացման համար:

В мэрии обсудили перспективы сотрудничества между Ереваном и Дели
Первый заместитель мэра Еревана, исполняющий обязанности мэра Армен Памбухчян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Индии в Армении Нилакши Саха Синху.
Стороны отметили высокий уровень армяно-индийских отношений и подчеркнули, что сейчас необходимо переходить к более активным действиям по реализации Меморандума о сотрудничестве между дружественными городами Ереваном и Дели, подписанного в 2008 году.
Армен Памбухчян выразил надежду на поддержку посла в развитии и обновлении связей между двумя столицами. В ходе встречи также было отмечено, что Ереван открыт для иностранных инвестиций в различных сферах, а также для реализации совместных взаимовыгодных проектов.