Մեկնարկեց Իսակով-Արշակունյաց ճանապարհային հանգույցի կառուցման ծրագրի իրագործումը
Երևանի քաղաքապետարանը ՀՀ կառավարության համաֆինանսավորմամբ և Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) վարկային միջոցներով իրականացնում է Իսակով-Արշակունյաց ճանապարհահատվածի կառուցման ծրագիրը:
Պաշտոնական արարողության ընթացքում կողմերի միջև ստորագրվեց տեխնիկական վերահսկողության և խորհրդատվական ծառայությունների պայմանագիրը: Օրերս նաև ստորագրվել էր շինարարական աշխատանքների պայմանագիրը:
Նոր ճանապարհը հնարավորություն կտա նվազեցնել մայրաքաղաքի երթևեկության ծանրաբեռնվածությունը:
Ճանապարհի ընդհանուր երկարությունը մոտ 2 կմ է: Այս խոշոր ենթակառուցվածքային ծրագրում ներառված է նաև Հրազդան գետի վրա ավելի քան 250 մետր երկարությամբ երկաթբետոնե կամրջի կառուցումը:

Началось строительство участка дороги Исаков — Аршакуняц
Мэрия Еревана приступила к реализации проекта по строительству участка дороги, соединяющего проспекты Исакова и Аршакуняц. Проект осуществляется при софинансировании Правительства Республики Армения и за счёт кредитных средств Азиатского банка развития (АБР).
В ходе официальной церемонии стороны подписали контракт на оказание услуг по техническому надзору и консалтингу. Ранее также был подписан контракт на выполнение строительных работ.
Новая дорога позволит снизить транспортную нагрузку на столицу.
Общая протяжённость дороги составляет около 2 км. В рамках этого масштабного инфраструктурного проекта также предусмотрено строительство моста длиной более 250 метров через реку Раздан.