Ապրիլի 3-ին կկայանա «Արտիստը՝ դպրոցին» ծրագրի եզրափակիչ գալահամերգը
Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ իրականացվող «Արտիստը՝ դպրոցին» ծրագրի եզրափակիչ գալահամերգը կկայանա ս.թ. ապրիլի 3-ին՝ ժամը 19:00-ին, «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում։ ՀՀ վաստակավոր արտիստ,
Թումանյան փողոցում կենսունակությունը կորցրած 80 ծառի փոխարեն ընդհանուր առմամբ կտնկվի 129 հասուն ծառ
Այս տարի առաջին անգամ համայնքում ծառատունկը մեկնարկել է ձմեռային ամսից սկսած. մշտադալարների տունկը նպատակահարմար էր հենց ցուրտ եղանակին: Երևանում տնկվել են շուրջ 250 հասուն ծառատեսակներ՝ հիմնականում սոճիներ և եղևնիներ:
Երևանի մարդիկ. էվելինա Շահիրյան՝ հայկական բեմի ու կինոյի արտիստուհին
Ավելի քան 55 տարի Հրաչյա Ղափլանյանի անվան դրամատիկական թատրոնում իր անզուգական կերպարներով է հանդես գալիս ՀՀ վաստակավոր արտիստուհի Էվելինա Շահիրյանը՝ արժանանալով հանդիսատեսի բուռն ծափողջույններին: Կինոյում
Մայրաքաղաքում մեկնարկել է անկենսունակ ծառերի փոխարինումը
Նախորդ տարի Երևանում տնկված ծառատեսակներն ապահովել են շուրջ 95% կպչողականություն: Կենսունակությունը կորցրած ծառերի փոխարեն նորերը տնկելու գործընթացը շարունակվում է նաև այս տարի: Բացվում են բնաբաժակները: Միևնույն ժամանակ մանրատերև
Երևանը միանում է «Երկրի ժամ» համաշխարհային բնապահպանական շարժմանը
ԲնապահպանությունՀարգելի համաքաղաքացիներ, «Երկրի ժամը» համաշխարհային բնապահպանական միջոցառման համատեքստում մարտի 22-ին՝ ժամը 20:30-21:30-ը կանջատվի Երևանի հիմնական փողոցների և «Երքաղլույս» ՓԲԸ կողմից սպասարկվող մյուս հանրային վայրերի
Հայաստանը դարձավ ՆԲԵՖ լիիրավ անդամ
ԱռողջապահությունԻտալիայի Ֆլորենցիա քաղաքում 2025թ մարտի 5-8 կայացավ Ներքին բժշկության եվրոպական 23-րդ կոնգրեսը և Եվրոպական ֆեդերացիայի վեհաժողովը, որի ժամանակ Ներքին հիվանդությունների բժշկության հայկական ասոցիացիայի կողմից հրավիրված են եղել և մասնակցել
Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում շարունակվում է բակերի բարեկարգումը
ԲարեկարգումԸնթացիկ տարվա ծրագրով Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում շարունակվում է բակային տարածքների վերանորոգումը: Ծրագիրը կյանքի կոչելու համա
Մայրաքաղաքում ոռոգման ցանցի արդիականացումը կշարունակվի նաև 2025 թվականին
Նախորդ տարի Երևանում անցկացվել է ավելի քան 29.000 մետր ջրագիծ, վերանորոգվել՝ 1500 մետրը: Ոռոգման ցանցի բարելավմամբ պայմանավորված՝ ընդլայնվել են կանաչապատ գոտիները: «Կանաչապատում
Երևանի քաղաքապետն ու Ասիական զարգացման բանկի տարածաշրջանային գլխավոր տնօրենը քննարկել են գործակցության շրջանակը
ՔաղաքապետԵրևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի Կենտրոնական և Արևմտյան Ասիայի գծով գլխավոր տնօրեն Եվգենի Ժուկովի գլխավորած պատվիրակությանը: Անդրադառնալով համատեղ ծրագրերին՝ կողմերը նկատել են, որ
Ստեղծվում է բարենպաստ միջավայր՝ մայրաքաղաքի մաքրությունն ապահովող աշխատակիցների համար
Մայրաքաղաքում մաքրման գործընթացն արագ և արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով Երևանի քաղաքապետարանը բոլոր վարչական շրջաններին հատկացվել է 12 մարդատար մեքենա: Առանձին տարածքներում
Հասարակական տրանսպորտն անվճար կդառնա նաև 3-րդ խմբի զինհաշմանդամների համար
Մարտի 18-ին գումարված նիստում Երևանի ավագանին քննարկեց ու հաստատեց 2024թ. զարգացման ծրագրի և բյուջեի հաշվետվությունները: 2024թ. Երևանի բյուջեի փաստացի եկամուտների մասով կատարողականը կազմել է 103.1 %, իսկ ծախսերի մասով՝ 94.5 %:
Երևանի կենդանաբանական այգին պատրաստվում է ամռանը
Ամառային տարեշրջանին ընդառաջ՝ Երևանի կենդանաբանական այգին հնարավորն անում է, որ այցելուներն իրենց սիրելի կենդանիներին արդեն նոր պայմաններում տեսնեն: Սպիտակ վագրը