Ընդլայնվող կանաչապատ տարածքներ՝ Երևանում
Երևանի քաղաքապետարանն այս տարի ևս շարունակելու է ընդլայնել և բազմազանեցնել մայրաքաղաքի կանաչ տարածքները: Դրանք ընդգրկելու են Երևանի բոլոր վարչական շրջանները: Մասնավորապես Նոր Նորք վարչական շրջանի Մյասնիկյան-Լվովյան փողոցների հարակից
Երևանի քաղաքապետարանը հայտարարում է ստեղծարար ծրագրերի մրցույթ
Հայ մեծանուն մշակութային գործիչների հոբելյաններին նվիրված միջոցառումների շրջանակում Երևանի քաղաքապետարանը հայտարարում է ստեղծարար ծրագրերի իրականացման մրցույթ:
Տարեսկզբից մինչև մարտի 10-ը ներառյալ տոմսային համակարգի շահագործման ընթացքում վաճառվել է 17 մլն 743 հազար 372 տոմս
Հունվար-փետրվար ամիսների և մարտի առաջին 10-օրյակի ժամանակահատվածում տոմսային համակարգի շահագործման ընթացքում վաճառված տոմսերի թիվը կազմել է 17 մլն 743 հազար 372: Այդ թիվը ներառում է բոլոր տեսակի տոմսերը՝ «մեկ ուղևորությունից» մինչև «365 օր»
Պոլիտեխնիկական համալսարանի ուսանողներն իրենց ձեռքերով արդիականացնում են բուհը
Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանում շահագործման է հանձնվել 150 կՎտ հզորությամբ արևային նոր կայան, որը տեղադրվել է 9-րդ մասնաշենքի տանիքին։ Այն համալսարանի ամենախոշորն է և կառուցվել է «Վերականգնվող էներգետիկայի
Երևանի ավագանու անդամները ծանոթացել են կատարված ու համայնքային կառույցներում ընթացիկ աշխատանքներին
Երևանի փոխքաղաքապետ Սարգիս Մադաթյանը Երևան քաղաքի ավագանու անդամների հետ շրջայց է կատարել Գետառի վրա կառուցված մաքրման կայանում՝ ծանոթանալով նաև Հրազդան գետի վրա տեղադրված աղբաորսիչ սարքերի միջոցով կատարվող
Մայրաքաղաքում մեկնարկել է փողոցների փոսալցման գործընթացը
Երևանի բոլոր վարչական շրջաններում մեկնարկել է ճանապարհահատվածներում փոսային նորոգման գործընթացը: Ծրագրով նախատեսվում է ծախսել մոտ 1 մլրդ 84 մլն դրամ: Աշխատանքները լինելու են
Քանաքեռ-Զեյթուն. 2025 թվականն սկսվել է բարեկարգմամբ
ԲարեկարգումՄայրաքաղաքի զարգացման ծրագրերով հետևողականորեն իրականացվում են վերականգնելու, բարեկարգելու և նոր հնարավորություններ ստեղծելու աշխատանքներ՝ ապահովելով ավելի հարմարավետ ու բարելավված միջավայր երևանցիների և քաղաքի հյուրերի համար։
Կանաչ Երևան. աճող թվեր, բարելավվող միջավայր
Երևանի հին ու նոր փողոցները 2024թ.-ին վերածնվում ու թարմություն էին ստանում կանաչ ֆոնդի երիտասարդացման շնորհիվ: Ավելացվել են նոր այգիներ, պուրակներ և քաղաքային անտառներ: Երևանի ներքաղաքային կանաչ տնկարկներում նախորդ տարի տնկվել են 4539 ծառ, 58276 թուփ, 344939 բազմամյա և միամյա ծաղիկներ և խոտաբույսեր։
Ընթանում են սանմաքրման որակի բարելավման աշխատանքներ
Մայրաքաղաքում մեկնարկել է փողոցների լվացումն ու մաքրումը: Ժամը 01:00-ից մինչև 07:00-ը Երևանի աղբահանության և սանիտարական մաքրման ծառայությունը ջրցան և փոշեկուլ ավտոմեքենաներով կենտրոնական փողոցներում իրականացնում է ակտիվ աշխատանքները: Դրանք
Երևանի նոր կանաչ պատկերը
2024 թվականին մայրաքաղաքի ութ փողոցներում կենսունակությունը կորցրած ծառերի փոխարեն տնկվել է 661 ծառ։ Արճվան, ալբիցիա, ձիակասկ. կանաչ տարածքների ընդլայնման և ֆոնդի երիտասարդացման նպատակով երևանյան մայթերն էլ ավելի արժեքավոր ծառատեսակներով են զարդարվել։
Հարմարավետ ու ժամանակակից. մետրոպոլիտենն աստիճանաբար փոխվում է
ՏրանսպորտՎերջին երկու տարիների ընթացքում Երևանի մետրոպոլիտենն արդիականացվում և վերազինվում է: Ծրագրերի շրջանակում ներդրվել է շուրջ 6 միլիարդ 300 միլիոն դրամ։ Մետրոյի դեպոն նոր շունչ է ստանում. տանիքն ու դռները թարմացվել են, որի համար ներդրվել է 153,7 միլիոն դրամ, 825 վոլտ մալուխների միացման կետերը վերազինվել են, որի ընդհանուր ծախսը կազմել է 47 միլիոն դրամ։
Երևանի քաղաքապետարանը ստուգայցեր է իրականացնում՝ փողոցային առևտուրը կանխելու նպատակով
Երևանի քաղաքապետարանի հասարակական կարգի պահպանության ծառայությունը շարունակում է ստուգայցեր իրականացնել մայրաքաղաքի տարբեր հատվածներում՝ փողոցային առևտուրը կանխելու նպատակով: Ոչ համապատասխան վայրում առևտրային գործունեություն իրականացնելու համար կազմվել է արձանագրություն, որից հետո կատարվել է ապրանքի առգրավում։