«Վերջին զանգը»՝ Երևանի դպրոցներում
Նոր սկիզբ՝ դեպի նոր երազանքներ ու նպատակներ. Երևանի դպրոցներում շրջանավարտների համար հնչել է վերջին զանգը: Դպրոցական տարիները պատանիներն ամփոփել են ջերմ հիշողություններով: «Վերջին դաս»-ի միջոցառումներն իրենց կարևոր խորհուրդն ունեն նաև մանկավարժների համար, որոնց է վստահված սերունդների կրթությունը:
Երևանի հիմնական դպրոցներ են այցելել և շրջանավարտներին բարի երթ մաղթել Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը:
Վերջին տարիներին ձևավորված ավանդույթի համաձայն արվեստի հանրակրթական միակ դպրոցի՝ «Հակոբ Կոջոյան» կրթահամալիրի սաների «Վերջին զանգը» Երանի քաղաքապետարանի տանիքի տակ էր՝ ավարտական ցուցահանդեսով:
Երևանի շուրջ 18000 շրջանավարտի համար առաջիկայում կյանքի նոր շրջափուլ է բացվելու: Կրթությունն ու գիտելիքն աշակերտները խոստացել են ծառայեցնել հայրենիքի հզորացմանը:

В ереванских школах прозвенел Последний звонок
Последний звонок символизирует для выпускников школ начало нового этапа жизни, новые мечты и цели. Этот день всегда полон теплых воспоминаний о годах, проведенных в школе. Мероприятия «Последнего звонка» имеют важное значение и для учителей, кому доверена сложная миссия образования и воспитания поколений.
Мэр Еревана Тигран Авинян и заместитель мэра Левон Оганнисян побывали в столичных основных школах, пожелали выпускникам успехов в дальнейпей жизни, поздравили их с окончанием.
Согласно традиции, сформировавшейся в последние годы, в мэрии Еревана была организована выставка работ студентов посленего класса единственной в Ереване общеобразовательной школы искусства – центра «Акоп Коджоян».
Новый этап жизни открывается для около 18.000 выпускников, которые обещают применить свои знания и навыки в деле укрепления и развития родины.