Տիգրան Ավինյանը աշխարհահռչակ ջութակահար Ավգուստին Հադելիխին պարգևատրել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով
10.06.2024
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հյուրընկալել է աշխարհահռչակ ջութակահար Ավգուստին Հադելիխին: Վերջինս մայրաքաղաքում է քաղաքապետի հրավերով՝ այսօր «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ համատեղ համերգով հանդես գալու նպատակով:
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը շնորհակալություն է հայտնել աշխարհահռչակ ջութակահարին՝ պատանի երաժիշտներին նման բացառիկ հնարավորություն տալու համար:
Խոսելով Երևանի ջերմ հյուրընկալության մասին իր տպավորությունների մասին՝  Ավգուստին Հադելիխը նշել է, որ ինքը ևս ոգևորությամբ ու անհամբերությամբ է սպասում «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ ելույթին:
Համաշխարհային երաժշտարվեստի, ինչպես նաև Երևան քաղաքի մշակութային
կյանքի զարգացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար՝ Տիգրան Ավինյանը աշխարհահռչակ ջութակահար Ավգուստին Հադելիխին պարգևատրել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով:

Тигран Авинян наградил всемирно известного скрипача Августина Гаделиха зслотой медалью мэра Еревана
Мэр Еревана Тигран Авинян принял всемирно известного скрипача Августина Гаделиха, прибывшего в Ереван для выступления с юношеским симфоническим оркестром «Ереван».
Мэр Тигран Авинян выразил знаменитому скрипачу благодарность за предоствление исключительного для молодых музыкантов шанса.
Поделившись впечатлениями от гостеприимности Еревана, Августин Гаделих отметил, что и сам с нетерпением ждет выступления с юными музыкантами.
За вклад в мировое искусство музыки и культурную жизнь Еревана Тигран Авинян наградил Августина Гаделиха золотой медалью мэр Еревана