«Սպարտակ» բալետով Երևանն ամփոփեց խաչատրյանական օրերը
Երեք օր Երևանն ապրեց ու շնչեց Խաչատրյանական արվեստով: Մեծն կոմպոզիտորի 120-ամյակի առթիվ Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնած բալետային երեկոները եզրափակվեցին «Սպարտակ»-ի բեմադրությամբ:
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, ամփոփելով եռօրյա միջոցառումները, շնորհակալություն հայտնեց հանդիսատեսին և բոլոր մասնակիցներին, ովքեր ջանք ու եռանդ չեն խնայել և իրենց ժամանակն ու տաղանդն են ներդրել նախագծի կյանքի կոչման համար:
Երևան քաղաքի մշակույթի զարգացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի և Արամ Խաչատրյանի ծննդյան 120-ամյակին նվիրված միջոցառումները բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով են պարգևատրվել Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի տնօրենի պաշտոնակատար, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Կարեն Դուրգարյանն ու Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի մշակույթի և տուրիզմի վարչության պետ Գոշ Սարգսյանը:
Միջոցառման մասնակից դարձած քաղաքացիները շնորհակալություն են հայտնել քաղաքի առօրյան մշակութային դարձնելու համար և հույս հայտնել, որ կարևոր այս նախագիծը կդառնա ավանդական:

Ереван завершил серию мероприятий, посвященных великому Хачатряну, балетом «Спартак»
В течение трех дней Ереван жил и дышал музыкой Хачатряна. Вечера, организованные мэрией Еревана и посвященные 120-летию великого композитора, завершились балетом «Спартак».
Обобщая трехдневные мероприятия, вице-мэр Еревана Тигран Авинян поблагодарил публику и всех участников, вложивших много усилий и энтузиазма в реализацию проекта, не пожалели времени и таланта для того, чтоб воплотить в жизнь этот замечательный проект.
За значительный вклад в развитие культурной жизни столицы и высокий уровень организации мероприятий, посвященных 120-летию Арама Хачатряна, золотая медаль мэра Еревана была присвоена и.о. директора Национального академического театра оперы и балета им. А. Спендиаряна Карену Дургаряну и начальнику управления культуры и туризма мэрии Еревана Гошу Саргсяну.
Люди, присутствующие на великолепном музыкальном событии, поделились своим удовольствием и выразили надежду, что проект станет традицией.