Շտաբային ուսումնավարժություն՝ Երևանի քաղաքապետարանում
Երևան քաղաքի արտակարգ իրավիճակներում բնակչության պաշտպանության և քաղաքացիական պաշտպանության համակարգերի նախապատրաստման 2024 թվականի հիմնական միջոցառումների պլանով  ս.թ. հունիսի 5-ին անցկացվել է շտաբային ուսումնավարժություն, որը ղեկավարել է Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը:
Ուսումնավարժության թեման էր «Քիմիական վտանգավոր օբյեկտների վթարի դեպքում  Երևան քաղաքի բնակչության պաշտպանության միջոցառումների կազմակերպումը»: Նպատակը ղեկավար կազմի մասնագիտական ունակությունների կատարելագործումն էր՝ բնակչության պաշտպանության միջոցառումների վերաբերյալ որոշումներ ընդունելու համար, նաև միջոցառումների կազմակերպման և իրականացման իրատեսության ստուգումը:
Ուսումնավարժությանը մասնակցել  են ՀՀ ՆԳՆ  փրկարար ծառայության Երևանի փրկարարական վարչության անձնակազմի ներկայացուցիչները, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները, ինչպես նաև մայրաքաղաքի վարչական շրջանների ղեկավարները:

Штабные учения в мэрии Еревана
Согласно плану подготовки систем защиты населения Еревана в чрезвычайных ситуациях и гражданской защиты, предусмотренному на 2024г., 5-го июня в мэрии Еревана прошли штабные учения, тема которых была «Организация защиты населения Еревана в случае аварии на химически опасных объектах». Учения провел заместитель мэра Еревана Армен Памбухчян. Цель учений- повысить профессиональные качества руководства при принятии решений по организации защиты населения, а также проверка практической организации и реализуемости мероприятий.
На учении присутствовали представители Ереванского отдела спасения Службы спасения МВД РА, руководители структурных подразделений мэрии, руководители административных районов столицы.