Շուրջ 30 ավտոբուսներ շուտով կհամալրեն երևանյան երթուղիները. կայացել է ավագանու հերթական նիստը
Մայրաքաղաքի ավտոբուսային հավաքակայանը համալրվեց ևս 30 նոր շարժակազմով: Ավագանու հերթական նիստում համայնքին մատակարարված ավտոբուսների շահագործումը հանձնվեց «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ին: Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը տեղեկացրեց, որ համայնքն ընթացիկ տարում նախատեսում է 8,5 մետրանոց շուրջ 200 ավտոբուս ձեռք բերել, հետագայում՝ նաև 18 մետրանոց 250 էլեկտրական ավտոբուս։
Հաշվի առնելով միասնական տոմսային համակարգի ներդրման նախագծի վերաբերյալ կառուցողական քննադատությունները, առաջարկներն ու հանրային լայն քննարկումները՝ հարցը հանվեց ավագանու նիստի օրակարգից:
Երևանի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի Քանաքեռի 2-րդ փողոցը՝ նրբանցքով, այսուհետ կանվանակոչվի հայ արձակագիր, դրամատուրգ, հրապարակախոս և թարգմանիչ, ՀԽՍՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Պերճ Զեյթունցյանի, Քանաքեռի 3-րդ փողոցը՝ հայ արձակագիր, դրամատուրգ, հրապարակախոս, սցենարիստ, ռեժիսոր, խմբագիր և գեղանկարիչ, ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Աղասի Այվազյանի, Քանաքեռի 8-րդ փողոցը՝ հայ բանաստեղծ, մանկագիր Ղուկաս Սիրունյանի և Դավթաշեն վարչական շրջանի Դավթաշենի 8-րդ փողոցը՝ դերասան, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Ազատ Շերենցի անվամբ:

30 новых автобусов выйдут на ереванские маршруты
Автобусный парк Еревана пополнился 30 новыми автобусами. На очередном заседании Совета старейшин эксплуатация новых автобусов была передана в ведение ЗАО «Ереванский автобус». Мэр Тигран Авинян сообщил, что в этом году община намерена приобрести 200 8,5-метровых автобусов, а в дальнейшим – еще 250 18-метровых электрических автобусов.
Учитывая конструктивную критику, предложения и широкий общественный резонанс, связанные с внедрением единой билетной системы, вопрос был снят с повестки дня заседания.
В административном районе  Канакер-Зейтун 2-я улица Канакера вместе с переулком будет названа в  честь армянского писателя, драматурга, публициста и переводчика, Заслуженного деятеля культурыАрм.ССР Перча Зейтунцяна; 3-я улица Канакера будет названа в честь армянского писателя, драматурга, публициста, щенариста, режиссера, редактора и художника, Заслуженного деятеля искусств Агаси Айвазяна; 8-я улица Канакера будет носить имя армянского поэта, детского писателя Гукаса Сируняна, и 8-я улица Давташена в административном районе Давташен будет носить имя актера, Народного артиста Арм.ССР Азата Шеренца.