Շաբաթօրյակ՝ Հրազդանի կիրճում
Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ Հրազդանի կիրճում՝ Հաղթանակ կամրջից մինչև Դավթաշենի կամուրջ հատվածի ամբողջ երկայնքով կազմակերպվել է շաբաթօրյակ:
Տարածքի մաքրման աշխատանքներին մասնակցել են «Երևանի Աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» և «Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» հիմնարկների ավելի քան 550 աշխատակիցներ, քաղաքը սիրող մեծ ու փոքր բնակիչներ, քաղաքապետարանի աշխատակիցներ, Երևանի ավագանու անդամներ:
«Տարածքում կուտակվել է մեծաքանակ աղբ, որը, ցավոք, չենք կարող մեկ օրում հավաքել։ Կարծում եմ, որ պետք է մեր քաղաքացիներն ավելի հոգատար լինեն քաղաքի հանդեպ: Այստեղ լուրջ խնդիր ունենք տարածքի տնտեսվարողների հետ կապված»,-նշել է Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանը:
Մասնակիցներին տրամադրվել են անհրաժեշտ պարագաներ՝ ձեռնոցներ, տոպրակներ։ Հավաքված աղբը տեղում տեսակավորվել է. թուղթը, պլաստիկն ու ապակին կուղարկվեն վերամշակող կազմակերպություններին, իսկ մյուս մասը կտեղափոխվի աղբավայր:

Субботник в Разданском ущелье
По инициативе мэрии Еревана в Разданском ущелье организован субботник. Очищен участок от Разданского моста до Давташенского моста.
Более 550 сотрудников компаний «Вывоз мусора и санитарная очистка», «Озеленение и защита окружающей среды», сотрудники мэрии, члены Совета старейшин, дети и взрослые, любящие свой город приняли участие в субботнике.
«На территории скопилось большое количество мусора, и, к сожалению, невозможно очистить все за один день. Я думаю, что жители должны относитьса к городу с большей заботой. Кроме того, у нас есть определенные проблемы, связанные с хозяйствующими субъектами, находящимися на территории»,- отметил первый заместитель мэра Грачья Саргсян.
Участники субботника были обеспечены перчатками и пакетами для мусора. Мусор был отсортирован на месте: бумага, пластик и стекло были отправлены в перерабатывающие цехи, остальной мусор будет вывезен на свалку.