Սեպտեմբերի 6-ից կմեկնարկի Գրքի երևանյան միջազգային յոթերորդ փառատոնը
Սեպտեմբերի 6-8-ը Հայաստանի ազգային պատկերասրահում տեղի կունենա տարվա ամենասպասված գրական իրադարձությունը: Գրքի երևանյան միջազգային յոթերորդ փառատոնի շրջանակում նախատեսված է 32 միջոցառում: Երևանի փոխքաղաքապետ Լևոն Հովհաննիսյանը, ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը,  փառատոնի համակազմակերպիչ, ԳԱԹ տնօրեն Սյուզաննա Խոջամիրյանը և փառատոնի տնօրեն Անի Ղազարյանը ներկայացրել են փառատոնի ծրագիրը:
Գրքի տոնավաճառ՝ 20-40% պարտադիր զեղչով, որը կլինի Հայաստանի ազգային պատկերասրահի և Հայաստանի պատմության թանգարանի կամարաշարում, գրական մրցույթ, թատերական ներկայացումներ ու տարաբնույթ այլ միջոցառումներ. բոլոր միջոցառումների մոտքն ազատ է:

7-й Ереванский международный книжный фестиваль начнется 6 сентября
6-8 сентября в Национальной галерее Армении состоится самое ожидаемое литературное событие года. В рамках 7-го Ереванского международного книжного фестиваля запланировано 32 мероприятия. Программу фестиваля представили заместитель мэра Еревана Левон Оганесян, заместитель министра ОНКС РА Даниел Даниелян, директор , Музея литературы и исусства, соорганизатор фестиваля Сюзанна Ходжамирян и директор фестиваля Ани Казарян.
Среди мероприятий - книжная ярмарка с обязательной скидкой 20-40%, которая будет организована в аркаде Национальной галереи Армении и Музея истории Армении, литературный конкурс, театральные представления и различные другие мероприятия. Все мероприятия бесплатны.