Սեպտեմբերի 6-8-ը տեղի կունենա Գրքի երևանյան միջազգային յոթերորդ փառատոնը
Գրքի երևանյան միջազգային յոթերորդ փառատոնը տեղի կունենա սեպտեմբերի 6-8-ը Հայաստանի ազգային պատկերասրահում (Հանրապետության հրապարակ), գրքի տոնավաճառը (20-40% պարտադիր զեղչ)՝ Հայաստանի ազգային պատկերասրահի և Հայաստանի պատմության թանգարանի կամարաշարում:
Ծրագրում նախատեսված են երեսուներկու միջոցառումներ, որոնց թվում՝ սպասված գրքերի շնորհանդեսներ, հանդիպումներ հայ և արտասահմանյան գրողների հետ (Լատվիա, Իսպանիա, Իտալիա, Վրաստան, Սլովենիա, Ռուսաստան), գրական «ստենդափ», «բաթլ», թատերական և երաժշտական ներկայացումներ, պոեզիայի ընթերցումներ, «փիչինգ» և այլն։
Փառատոնի փակման արարողության ժամանակ (սեպտեմբերի 8, 19:00) տեղի կունենա մրցանակաբաշխություն, և հայտնի կդառնան գրական մրցույթի հաղթողները «Պոեզիա», «Արձակ», «Դրամատուրգիա» և «Մանկապատանեկան գրականություն» անվանակարգերում։
Փառատոնն իրականացնում են Եղիշե Չարենցի անվան գրականության և արվեստի թանգարանը և «Գրքի փառատոն կրթամշակութային» հասարակական կազմակերպությունը Ստեղծագործ Եվրոպայի «Վերսոպոլիս» նախագծի աջակցությամբ:

Седьмой Ереванский международный книжный фестиваль пройдет 6-8 сентября.
Седьмой Ереванский международный книжный фестиваль пройдет 6-8 сентября в Национальной галерее Армении (Площадь Республики), а книжная ярмарка ( с обязательной скидкой 20-40%) будет организована в Национальной галереи Армении и Исторического музея Армении.
Программа включает тридцать два мероприятия, среди которых презентации долгожданных книг, встречи с армянскими и зарубежными писателями (Латвия, Испания, Италия, Грузия, Словения, Россия), литературный стэндап, театральные и музыкальные выступления, спектакли, поэтические чтения, питчинг и т. д.
Во время церемонии закрытия фестиваля (8 сентября, 19:00) состоится награждение победителей литературного конкурса в номинациях «Поэзия», «Проза», «Драматургия» и «Детская литература».
Фестиваль проводят музей литературы и искусства имени Егише Чаренца и культурно-образовательная общественная организация «Книжный фестиваль» при поддержке проекта «Креативная Европа. Версополис».