Պետական բարձր պարգևներ՝ ՀՀ Նախագահի, ՀՀ ԱԺ նախագահի և ՀՀ վարչապետի կողմից
Երևանի օրվա առթիվ, Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի հրամանագրով, արդյունավետ և բարեխիղճ աշխատանքի համար Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քարտուղարի տեղակալ Սամվել Մերթարջյանը պարգևատրվել է «Մովսես Խորենացի» մեդալով:
ՀՀ Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով արդյունավետ և բարեխիղճ աշխատանքի համար Երախտագիտության մեդալով են պարգևատրվել Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի ընտանիքի, կանանց և երեխաների իրավունքների պաշտպանության բաժնի պետ Իդա Խաչատրյանը և աշխատակազմի կազմակերպական վարչության առաջատար մասնագետ Նվարդ Ղուկասյանը:
Երևանի օրվա առթիվ, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի կարգադրությամբ, ծառայողական պարտականությունները պատշաճ կատարելու համար Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի վերահսկողության վարչության պետ Արմեն Սիմոնյանը, հասարակական կարգի պահպանության ծառայության պետ Արա Ճորուխյանը, ճարտարապետության և քաղաքաշինության վարչության պետ Անդրանիկ Քասարյանը, անշարժ գույքի կառավարման վարչության պետի տեղակալ Վահան Խաչատրյանը, ֆինանասական վարչության ոչ առևտրային կազմակերպությունների ֆինանսական գործառույթների կազմակերպման բաժնի պետ Տիգրան Իգիթյանը, հանրակրթության վարչության պետի տեղակալ Անահիտ Մելքոնյանը և կազմակերպական վարչության գլխավոր մասնագետ Լիանա Ալոյանը պարգևատրվել են ՀՀ ԱԺ նախագահի հուշամեդալով:
Երևան քաղաքի 2799-րդ տարեդարձի առթիվ, ՀՀ վարչապետի որոշմամբ, ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն և բարձր պատասխանատվությամբ կատարելու համար, ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով պարգևատրվել են Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի իրավաբանական վարչության պետ Զավեն Առաքելյանը, քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության պետ Հայկ Ասատրյանը և արտաքին ձևավորման և գովազդի վարչության պետ Արազ Բաղդասարյանը:
Մայրաքաղաքի ծննդյան օրվան նվիրված՝ Երևանի քաղաքապետարանի ճեմասրահում կազմակերպված տոնական ընդունելության շրջանակում ՀՀ Նախագահի, ՀՀ ԱԺ նախագահի և ՀՀ վարչապետի կողմից պետական բարձր պարգևները հանձնել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը և շնորհավորելով պարգևատրվածներին` մաղթել է նրանց անձնական և մասնագիտական նորանոր ձեռքբերումներ:

Высокие государственные награды Президента РА, председателя НС РА и премьер-министра РА
По случаю Дня Еревана, указом Президента Республики Армения, за плодотворный и добросовестный труд медалью «Мовсес Хоренаци» награжден заместитель секретаря аппарата мэрии Еревана Самвел Мертарджян.
Указом Президента РА, за плодотворный и добросовестный труд медалью «Благодарность» награждены начальник отдела по защите прав семьи, женщин и детей Ида Хачатрян и ведущий специалист организационного управления аппарата мэрии Нвард Гукасян.
По случаю Дня Еревана, приказом председателя НС РА, за надлежащее выполнение служебных обязанностей начальник контрольного управления аппарата мэрии Еревана Армен Симонян, руководитель службы охраны общественного порядка Ара Чорухян, начальник управления архитектуры и градостроительства Андраник Касарян, заместитель начальника управления недвижимостью Ваан Хачатрян, начальник отдела организации финансовых операций некоммерческих организаций финансового управления Тигран Игитян, заместитель начальника управления общего образования Анаит Мелконян, главный специалист организационного управления Лиана Алоян награждены памятными медалями председателя НС РА.
По случаю 2799-летия Еревана, решением премьер-министра РА, за надлежащее и ответственное выполнение служебных обязанностей, памятной медалью премьер-министра награждены начальник юридического управления аппарата мэрии Еревана Завен Аракелян, начальник управления по градостроению и земельному надзору Айк Асатрян и начальник управления внешнего оформления и рекламы Араз Багдасарян.
В рамках организованного в мэрии Еревана праздничного приема по случаю Дня города, государственные награды Президента РА, председателя НС РА и премьер-министра РА вручил мэр Еревана Тарон Маргарян и поздравив награжденных, пожелал им личных и профессиональных достижений.