Պարգևներ Երևանի քաղաքապետից՝ Ճարտարապետների միջազգային օրվա առթիվ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Ալեքսանդր Թամանյանի անվան ճարտարապետության ազգային թանգարան-ինստիտուտում ներկա է գտնվել Ճարտարապետների միջազգային օրվան նվիրված ընդունելությանը:
Հանդիսավոր արարողության շրջանակում Ճարտարապետների միջազգային օրվա առթիվ, ճարտարապետության և քաղաքաշինության ոլորտում ունեցած երկարամյա կառավարման ու գիտամանկավարժական բեղուն գործունեության համար քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի ճարտարապետության ֆակուլտետի դեկան Սարգիս Թովմասյանին պարգևատրել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով:
Ճարտարապետների միջազգային օրվա առթիվ, ճարտարապետության և քաղաքաշինության ոլորտում ներդրած նշանակալի ավանդի համար Հայաստանի ճարտարապետների միության փոխնախագահ Ալեքսանդր Բադալյանն էլ արժանացել է Երևանի քաղաքապետի շնորհակալագրի:

Награды мэра Еревана по случаю Международного дня архитектора
Мэр Еревана Тарон Маргарян присутствовал на приеме, посвященном Международному дню архитектора в национальном музее-институте архитектуры имени Александра Таманяна.
В рамках торжественной церемонии, по случаю Международного дня архитектора, за многолетний труд в сфере архитектуры и градостроительства и плодотворную научно-педагогическую деятельность, мэр Тарон Маргарян наградил декана факультета архитектуры национального университета архитектуры и строительства РА Саргиса Товмасяна Золотой медалью мэра Еревана.
По случаю Международного дня архитектора, за значительный вклад в сферу архитектуры и градостроительства заместитель председателя Союза архитекторов Армении Александр Бадалян удостоился благодарственной грамоты мэра Еревана.