Փոփոխություններ՝ հասարակական տրանսպորտի տոմսային համակարգում. կայացել է Երևանի ավագանու  4-րդ նստաշրջանի առաջին նիստը
11.02.2025
Երևանի ավագանին այսօրվա նիստում փոփոխություններ է կատարել տրանսպորտային փաթեթներին վերաբերող նախագծում: Մարտի 1-ից մայրաքաղաքի հասարակական տրանսպորտի արտոնությամբ սակագներով տոմսեր ձեռք բերելու հնարավորություն կունենան նաև Երևանի հաշվառում չունեցող թոշակառուները և նպաստառուները։ Բացի այդ, 90 րոպեի ընթացքում 3 ուղևորության հնարավորություն տվող տոմսի վավերականության ժամկետը 90 րոպեից կդառնա 180 րոպե, 1 և 7 օր փաթեթով տոմսերի ուղևորություններն էլ կդառնան անսահմանափակ: Նոր որոշմամբ 4 և ավելի երեխա ունեցող քաղաքացիներն անվճար երթևեկելու հնարավորությունից կօգտվեն՝ անկախ երեխաների տարիքից. հանվեց սահմանափակումը: Անվճար երթևեկելու հնարավորություն կստանան նաև անապահովության նպաստ ստացող և հաշմանդամություն ունեցող երեխաները: Փոփոխություն կատարվեց նաև 1500 դրամով 10 ուղևորություն ձեռք բերելու ուղևորության վավերականության ժամկետում՝ 30 օրից  այն դարձավ 45 օր: Այս փոփոխությունն ուժի մեջ կմտնի հրապարակմանը հաջորդող օրը:

Изменения в системе продажи билетов на общественный транспорт: состоялось первое заседание 4-й сессии Совета старейшин Еревана
Совет старейшин Еревана на сегодняшнем заседании внес изменения в проект, связанный с транспортными пакетами. С 1 марта не имеющие ереванской прописки пенсионеры и находщиеся на пособии граждане, получат возможность приобретать билеты на проезд в столичном общественном транспорте по льготной цене. Кроме того, срок действия билета, допускающего 3 поездки в течение 90 минут, станет 180 минут, поездки с 1- и 7-дневными пакетами также станут неограниченными. Согласно новому решению, граждане, имеющие 4 и более детей, получат возможность бесплатного пользования транспортом, независимо от возраста детей. Здесь ограничение снято. Дети с ограниченными возможностями, а также получающие социальные пособие тоже получат возможность бесплатного пользования. Срок действия 10 поездок за 1500 драм также изменен с 30 дней на 45 дней. Данное изменение вступит в силу на следующий день после публикации.