Ուղևորափոխադրման վճարները չվճարելու դեպքում կկիրառվեն տուգանքներ
Այսօր Երևանի քաղաքապետարանի հասարակական կարգի պահպանության ծառայության աշխատակիցները շրջայց են կատարել հանրային տրանսպորտում:
Քաղաքացիների հետ տարվել են բացատրական աշխատանքներ չվճարելու դեպքում առաջացող հետևանքների մասին, մասնավորապես՝ վերջիններս նախազգուշացվել են ՎԻՎ օրենսգրքի 137.9-րդ հոդվածի 3-րդ մասերով սահմանված տուգանքների չափերի վերաբերյալ:
Ծառայության աշխատակիցներն ուղևորներին հորդորել են վճարումները կատարել ըստ ավագանու որոշման սահմանված ձևաչափերի։
Այսուհետ հանրային տրանսպորտում հասարակական կարգի պահպանության ծառայության կողմից կազմակերպվող հսկողական աշխատանքները կրելու են ամենօրյա բնույթ։

Штрафы за неоплату проезда в общественном транспорте
Сегодня сотрудники Службы охраны общественного порядка мэрии Еревана провели инспекционные проверки в общественном транспорте.
Гражданам разъяснили последствия неоплаты, в частности, они были предупреждены о штрафах, предусмотренных частью 3 статьи 137.9 Кодекса Республики Армения об административных правонарушениях.
Сотрудники службы призвали пассажиров оплачивать проезд в соответствии с форматами, установленными решением Совета старейшин.
Отныне контрольные мероприятия, организуемые Службой охраны общественного порядка в общественном транспорте, будут проводиться ежедневно.