«Օպերա բաց երկնքի տակ»՝ հայ և համաշխարհային աստղերի մասնակցությամբ
Սեպտեմբերի 12-15-ը առաջին անգամ Երևանում, Թումոյի այգում Հայաստանի օպերայի և բալետի ազգային թատրոնը մաեստրո Կարեն Դուրգարյանի ղեկավարությամբ կներկայացնի «Օպերա բաց երկնքի տակ» բացառիկ ծրագիրը:
Եվ այսպես՝
սեպտեմբերի 12-ին և 13-ին կներկայացվի հայկական օպերային արվեստի գլուխգործոց՝ Արմեն Տիգրանյանի «Անուշ» օպերան,
սեպտեմբերի 14-ին կցուցադրվի Ջուզեպպե Վերդիի հռչակավոր «Տրավիատա» օպերային ներկայացումը,
սեպտեմբերի 15-ին կկայանա եզրափակիչ «Օպերա գալա» ծրագիրը՝ իտալացի աշխարհահռչակ դիրիժոր Ֆաբիո Մաստրանջելոյի ղեկավարությամբ:
Համերգին կմասնակցեն հայ և համաշխարհային օպերային աստղեր՝ Վերոնիկա Ջիոևան, Անահիտ Մխիթարյանը, Կարինա Ֆլորեսը, Ռամիզ Ուսմանովը, Մարգարիտա Գրիցկովան, Հովհաննես Այվազյանը, Դավիթ Բաբայանցը, Ազամատ Ժելտըրգուզովը:

«Опера под открытым небом» при участии армянских и мировых звезд
Мэрия города Ереван приглашает вас на беспрецедентное культурное мероприятие!  Впервые в Ереване в парке Тумо с 12 по 15 сентября будет представлен уникальный проект «Опера под открытым небом».
Программа представлена Национальным театром оперы и балета Армении под руководством маэстро Карена Дургаряна.
Итак,
12-го и 13-го сентября будет представлен шедевр армянского оперного искусства – опера Армена Тиграняна «Ануш».
14-го сентября- будет представлена опера Джузеппе Верди «Травиата».
15-го сентября состоится финальная программа «Опера гала» под руководством всемирно известного итальянского дирижера Фабио Мастранджело.
В концерте примут участие мировые оперные звезды Вероника Джиоева, Анаит Мхитарян, Карина Флорес, Рамиз Усманов, Маргарита Грицкова, Ованес Айвазян, Давид Бабаянц, Азамат Желтыргузов.