Նոյեմբերի 20-25-ը մայրաքաղաքում կանցկացվի Երևանի արտաքին գովազդի փառատոն
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի արտաքին ձևավորման և գովազդի վարչության կողմից նոյեմբերի 20-25-ն առաջին անգամ մայրաքաղաքում կանցկացվի Երևանի արտաքին գովազդի փառատոն, որի նպատակը տարածաշրջանում գովազդի ոլորտի զարգացման խթանումն է, ինչպես նաև հայկական շուկայում միջազգային լավագույն փորձի ներդրումը:
Նախաձեռնությունն իր շուրջը կհամախմբի արտաքին գովազդի ոլորտում ինչպես աշխարհի առաջատար մասնագետներին, այնպես էլ հայկական շուկայում գործող լավագույն մասնագետներին:
Փառատոնի շրջանակում Երևան են ժամանելու աշխարհի առաջատար DDB-ի, BBDO-ի, Saatchi & Saatchi, Zeno Group-ի գովազդային գործակալությունների արտ-տնօրենները: Նախատեսված է նաև միջազգային ճանաչում ունեցող գովազդային փորձագետների և ոլորտի տեղական պատասխանատուների մասնակցությամբ մասնագիտական համաժողովի, ինչպես նաև վարպետության դասերի անցկացում:
Ծրագրի շրջանակում ներկայացված հայկական գովազդի շուկայի լավագույնը ճանաչված նմուշները կպարգևատրվեն հեղինակավոր ժյուրիի կողմից՝ համապատասխան անվանակարգերում:
Փառատոնին վերաբերող բոլոր մանրամասները կներկայացվի Երևանի քաղաքապետարանում նախատեսված մամուլի ասուլիսի ընթացքում՝ նոյեմբերի 21-ին, ժամը 12:30-ին:

С 20-го по 25-е ноября в столице пройдет фестиваль наружной рекламы Еревана
Управление внешнего оформления и рекламы аппарата мэрии Еревана с 20-го по 25-е ноября впервые в столице проведет фестиваль наружной рекламы Еревана. Цель фестиваля- способствовать развитию рекламной отрасли в регионе, а также внедрение лучшего международного опыта на армянском рынке.
Инициатива объединит ведущих мировых экспертов, а также лучших специалистов армянского рынка наружной рекламы.
В рамках фестиваля в Ереван прибудут арт-директора мировых ведущих рекламных агентств DDB, BBDO, Saatchi & Saatchi, Zeno Group. Предусмотрено также проведение конференции и мастер-классов, с участием местных и международных экспертов в области рекламы.
Модели, представленные в рамках программы и признанные лучшими на армянском рекламном рынке, будут награждены авторитетным жюри в соответствующих номинациях. Все детали, касающиеся фестиваля, будут представлены во время пресс-конференции, которая состоится в мэрии Еревана 21 ноября в 12:30.