Նոյեմբերի 1-ից հասարակական տրանսպորտից օգտվելիս պարտադիր պայման է 100 դրամանոց մետաղադրամի առկայությունը կամ QR կոդով վճարում իրականացնելը
Հարգելի՛ ուղևորներ,
տեղեկացնում ենք, որ մայրաքաղաքի տրանսպորտային համակարգի բերեփոխումների և միասնական տոմսային համակարգի ներդրման համատեքստում նոյեմբերի 1-ից հասարակական տրանսպորտից, մասնավորապես՝ MAN, ZhongTong և GazelCity մակնիշի փոխադրամիջոցներից օգտվելիս պարտադիր պայման է լինելու 100 դրամանոց մետաղադրամի առկայությունը կամ ավտոբուսներում տեղադրված վճարային համակարգով QR կոդով վճարելը։ Նպատակը հունվարի 1-ից սպասվող միասնական տոմսային համակարգին սահուն անցում կատարելն է, որից հետո ուղևորներին կառաջարկվեն մշտական օգտագործման քարտեր, բանկային քարտեր, բջջային հավելվածով վճարումներ:
Հավելենք նաև, որ այն ուղևորները, ովքեր երբեք չեն գնել QR ուղետոմս «Telcell Wallet»-ով, ապա, հոկտեմբերի 22-ից նոյեմբերի 30-ը ընկած ժամանակահատվածում գնելով առաջին QR ուղետոմսը, «Telcell Wallet» հավելվածում կստանան 10 անվճար QR ուղետոմս (ավտոբուս/մետրո):

С 1 ноября при пользовании общественным транспортом необходимо оплачивать проезд монетой номиналом 100 драмов или посредством QR-кодом
Уважаемые пассажиры,
Сообщаем вам, что в условиях реформирования столичной транспортной системы и введения единой билетной системы с 1 ноября при пользовании общественным транспортом, в частности автобусами марки MAN, ZhongTong и GazelCity, будет обязательной оплата проезда 100 -драмовой монетой или посредством QR-кода с помощью платежной системы, установленной в автобусах. Цель — осуществить плавный переход на единую билетную систему, которая ожидается с 1 января, после чего пассажирам будут предложены карты постоянного пользования, банковские карты, оплата через мобильные приложения. Также следует добавить, что те пассажиры, которые никогда не покупали QR-билет через «Telcell Wallet», получат 10 бесплатных QR-билетов ( на автобус/метро). Подарок является единоразовым и доступен только пользователям, впервые купившим QR-билет.