Նորք-Մարաշը Կենտրոնին կապող այլընտրանքային նոր ճանապարհ կունենա. քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ծանոթացել է ծրագրի ընթացքին
19.09.2024
Նորք-Մարաշը Կենտրոնին կապող այլընտրանքային նոր ճանապարհ կունենա, որն էականորեն կբեռնաթափի Արմենակյան փողոցը: 1.4 կմ երկարությամբ ճանապարհն իրար կկապի Գարեգին Հովսեփյան փողոցն ու Սարալանջը: Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ծանոթացել է ծրագրի ընթացքին:
«Մենք դիտարկում ու շարունակելու ենք կյանքի կոչել երթևեկության բեռնաթափմանն ուղղված նոր նախագծեր, որոնք իրականություն են դառնում Երևանի քաղաքապետարանի կողմից ներդրված եկամուտների ավելացման ջանքերի շնորհիվ: 2024թ. մենք մոտավորապես 40%-ով ավելացրել ենք Երևան քաղաքի եկամուտները, և այդ գումարներն ուղղվելու են նման ենթակառուցվածքների զարգացմանը»,- նշել է քաղաքապետը:
Նախագծի շրջանակում ճանապարհի ողջ երկայնքով կառուցվել են նոր ենթակառուցվածքներ՝ հեղեղատար, կոյուղատար, գազատար ու էլեկտրամատակարարման համակարգեր, ինչպես նաև արտաքին լուսավորության ցանց:

Строится новая альтернативная дорога, соединяющая административные районы Норк Мараш и Кентрон: Мэр Тигран Авинян ознакомился с ходом реализации проекта
В административном районе Норк-Мараш появится новая альтернативная дорога, соединяющая его с районом Кентрон которая значительно разгрузит улицу Арменакяна. Дорога длиной 1,4 км соединит улицы Гарегина Овсепяна и Сараланджи. Мэр Еревана Тигран Авинян ознакомился с ходом реализации проекта.
Как отметил мэр, городские власти рассматривают и будут продолжать реализовывать новые проекты, направленные на разгрузку дорожного движения, которые становятся реальностью благодаря усилиям мэрии, направленным на увеличение доходов общины. в 2024 году доходы города Ереван возросли примерно на 40%, и эти средства будут направлены на развитие подобной инфраструктуры.
В рамках проекта вдоль дороги построены новые инфраструктуры: системы ливнеотводов, канализации, газо- и электроснабжения, а также сеть наружного освещения.