Միջազգային ֆիլատելիստական ցուցահանդեսն ամփոփվել է պարգևատրման արարողությամբ
Երևանի քաղաքապետարանի ճեմասրահում բացված Հայաստանի անկախության 25-ամյակին նվիրված միջազգային ֆիլատելիստական ցուցահանդեսն ամփոփվել է, և լավագույն հավաքածուների համար ֆիլատելիստները պարգևատրվել են դիպլոմով: Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, շնորհակալություն հայտնելով Երևանի քաղաքապետարանին և անձամբ քաղաքապետին, նշել է, որ ցուցահանդեսի անցկացումը որոշակի տոն էր նամականիշերի սիրահարների համար, ինչը հնարավոր դարձավ քաղաքապետարանի և աջակից մյուս կառույցների հետ համատեղ աշխատանքի շնորհիվ:
Ցուցահանդեսին աջակցելու համար Երևանի քաղաքապետարանը կազմկոմիտեի կողմից պարգևատրվել է հուշամեդալով և դիպլոմով:
Միջոցառմանը ներկա Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանը վստահեցրել է, որ քաղաքապետարանը մշտապես պատրաստակամ է աջակցելու նմանօրինակ նախաձեռնություններին, որոնք հատկապես ուղղված են մեր երկրի ու պետականության դերի բարձրացմանը:
18 մրցութային հավաքածուներից լավագույններն արժանացան ոսկե մեդալների: Խրախուսական պարգևներ հանձնվեցին նաև արտամրցութային հավաքածուների հեղինակներին:

Международная филателистическая выставка завершилась церемонией награждения
Действующая в фойе мэрии Еревана международная филателистическая выставка, посвященная 25-летию независимости Армении, завершилась церемонией награждения, в рамках которой за лучшие коллекции филателисты были награждены дипломами. Выразив благодарность мэрии Еревана и лично мэру, председатель Союза филателистов Армении Овик Мусаелян отметил, что для любителей марок эта выставка стала своеобразным праздником.
За оказанное содействие по проведению выставки оргкомитет наградил мэрию Еревана памятной медалью и дипломом. Заместитель мэра Еревана Арам Сукиасян в свою очередь заверил, что мэрия Еревана всегда готова содействовать подобным инициативам, которые направлены на повышение роли нашей страны и нашего государства.
Лучшие 18 конкурсных коллекций удостоились золотых медалей. Поощрительные награды были вручены авторам внеконкурсных коллекций.