Մեկնարկել են Երևան քաղաքի զարգացման 2024 թվականի ծրագրի իրականացման և Երևան քաղաքի 2024 թվականի բյուջեի կատարման հաշվետվությունների վերաբերյալ հանրային քննարկումները
Երևանի քաղաքապետարանը հրավիրում է բոլոր շահագրգիռ ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց մասնակցելու Երևան քաղաքի զարգացման 2024 թվականի ծրագրի իրականացման և Երևան քաղաքի 2024 թվականի բյուջեի կատարման հաշվետվությունները հաստատելու մասին ավագանու որոշման նախագծերի վերաբերյալ հանրային քննարկումներին:
Նշված համատեքստում Երևանի քաղաքապետարանում կայացավ Երևանի քաղաքապետին կից քաղաքային համայնքի զարգացման հնգամյա ծրագրի և տարեկան բյուջեի կառավարման խորհրդի նիստը:
Խորհրդի անդամներին ներկայացվեցին «Երևան քաղաքի զարգացման 2024 թվականի ծրագրի իրականացման հաշվետվությունը հաստատելու մասին» և «Երևան քաղաքի 2024 թվականի բյուջեի կատարման հաշվետվությունը հաստատելու մասին» ավագանու որոշման նախագծերը, որոնք պետք է դրվեն հանրային քննարկման:
Խորհրդի անդամների միաձայն քվեարկությամբ որոշվել է նախագծերը սահմանված կարգով ներկայացնել 2025 թվականի փետրվարի 11-ից փետրվարի 26-ը ներառյալ կայանալիք հանրային քննարկման, որի ընթացքում փետրվարի 24-ին՝ ժամը 15:00-ին կանցկացվի հանրային բաց լսում:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է առձեռն կամ առցանց ներկայացնել դիմում՝ մինչև փետրվարի 23-ը ներառյալ:
2025 թվականի փետրվարի 11-ից փետրվարի 26-ը ներառյալ քաղաքացիներն իրենց առաջարկներն ու դիտարկումները կարող են ուղարկել նաև առցանց՝ www.yerevan.am, www.e-draft.am կայքերով, էլեկտրոնային փոստով (fin.gorc@yerevan.am), ինչպես նաև գրավոր ներկայացնել քաղաքապետարան:

Начались публичные обсуждения по реализации Программы развития города Ереван на 2024 год и отчетов об исполнении бюджета города Ереван за 2024 год
10.02.2025
Мэрия Еревана приглашает всех заинтересованных физических и юридических лиц принять участие в публичных обсуждениях проектов решений Совета старейшин о ходе реализации Программы развития  Еревана в 2024 г. и об утверждении отчетов об исполнении бюджета  Еревана в 2024 г.
В этом контексте в мэрии Еревана состоялось заседание Совета по управлению пятилетней программой развития городa и годовым бюджетом при мэре Еревана.
Членам совета были представлены проекты постановлений Совета старейшин «Об утверждении отчета об исполнении Программы развития города Ереван в 2024 г.» и «Об утверждении отчета об исполнении бюджета города Еревана в 2024 г.», которые должны быть вынесены на общественное обсуждение.
Единогласным голосованием членов Совета принято решение в установленном порядке вынести проекты на общественное обсуждение с 11-го по 26-е февраля 2025 года включительно, в ходе которого 24 февраля в 15:00 состоятся открытые публичные слушания.
Для участия необходимо подать заявку лично или онлайн до 23 февраля.
С 11-го по 26-е февраля 2025 года граждане также могут направить свои предложения и замечания в режиме онлайн на сайтах www.yerevan.am, www.e-draft.am, по электронной почте (fin.gorc@yerevan.am), а также представить их в мэрию в письменном виде.