Մեկնարկել է Նոր Նորք վարչական շրջանի Գյուրջյան փողոցը Մյասնիկյան պողոտային միացնող ճանապարհի հիմնանորոգումը
19.06.2026
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի հանձնարարությամբ մեկնարկել է Նոր Նորք վարչական շրջանի Գյուրջյան փողոցը Մյասնիկյան պողոտային միացնող մոտ 2.3 կմ երկարությամբ ճանապարհի հիմնանորոգումը։
Սա այն կարևոր նախագծերից է, որն իրականացվում է նոր մոտեցմամբ. ճանապարհի հիմնանորոգման ժամանակ ամբողջությամբ նորացվում են ստորգետնյա կոմունիկացիաները, ինժեներական բոլոր ենթակառուցվածքները, ավելանում է դրանց թողունակությունը, ինչպես նաև վերգետնյա բոլոր կոմունիկացիաները դառնում են ստորգետնյա։
Ծրագրի շրջանակում ամբողջությամբ արդիականացվում է արտաքին լուսավորության ցանցը, կառուցվում է մայթ։
Նախագծի իրագործումը, հետագայում նաև էստակադայի կառուցումը, զգալիորեն կբեռնաթափի Մյասնիկյան պողոտայի երթևեկությունը։

В административном районе Нор Норк начался капитальный ремонт дороги, соединяющей улицу Гюрджяна и проспект Мясникяна
По поручению мэра Тиграна Авиняна в Ереване начался капитальный ремонт дороги протяжённостью около 2,3 км, которая соединяет улицу Гюрджяна и проспект Мясникяна.
Это один из крупных инфраструктурных проектов, реализуемых по принципу комплексного обновления. В ходе работ полностью обновляются подземные коммуникации и инженерная инфраструктура, увеличивается пропускная способность подземных инженерных сетей, а все надземные коммуникации переносятся под землю.
В рамках проекта будет полностью модернизирована система наружного освещения и обустроены тротуары.
Реализация проекта, а в дальнейшем и строительство эстакады, позволит значительно разгрузить дорожное движение на проспекте Мясникяна.