Մեկնարկել է «Մենք մեր զինվորի կողքին ենք» խորագիրը կրող բարեգործական ծրագիրը
Արարատյան Հայրապետական թեմի կողմից իրականացվող «Մենք մեր զինվորի կողքին ենք» խորագիրը կրող բարեգործական ծրագրով Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Արարատյան Հայրապետական թեմի առաջնորդական փոխանորդ Տեր Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանի հետ միասին այցելել է Երևանի Էրեբունի և Շենգավիթ վարչական շրջաններում բնակվող միաժամանակ երկու կամ երեք զինծառայող ունեցող, ինչպես նաև մարտական հերթապահություն իրականացնելիս հաշմանդամ դարձած կամ զոհված զինվորների ընտանիքներին:
Ողջունելով Արարատյան Հայրապետական թեմի այս նախաձեռնությունը՝ Տարոն Մարգարյանն ընդգծել է, որ Երևանի քաղաքապետարանն էլ իր լիազորությունների շրջանակում է միշտ պատրաստ օգնելու և աջակցելու այդ ընտանիքներին: Արարատյան Հայրապետական թեմի առաջնորդական փոխանորդ Տեր Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանն էլ իր հերթին վստահեցրել է, որ Հայ Եկեղեցին միշտ հայ զինվորի աջակիցն է ու այս բնույթի բարեգործական ծրագրերը լինելու են շարունակական: Հայ Առաքելական Եկեղեցու սպասավորների կողմից, այցելած բոլոր բնակարաններում, կատարվել է տնօրհնեքի կարգ:
Այցի ընթաքում Երևանի քաղաքապետի կողմից վերոնշյալ ընտանիքներին նվիրաբերվել է անհրաժեշտ կենցաղային տեխնիկա և գույք, իսկ Արարատյան Հայրապետական թեմի կողմից՝ հատկացվել դրամական օգնություն:
Կարևորելով սոցիալական նշանակության այս ծրագրի իրականացումը՝ աջակցություն ստացած ընտանիքների անդամներն իրենց հերթին շնորհակալություն են հայտնել ցուցաբերվող վերաբերմունքի ու հատուկ ուշադրության համար:

Стартовала благотворительная программа ''Мы поддерживаем наших солдат''
В рамках благотворительной программы Араратской Патриаршей епархии ''Мы поддерживаем наших солдат'' мэр Еревана Тарон Маргарян и архепископ Навасард Кчоян навестили семьи, имеющие одновременно двух или трех военнослужащих, а также семьи военнослужащих, ставших инвалидами или погибших.
Приветствуя эту инициативу Араратской Патриаршей епархии, Тарон Маргарян подчеркнул, что мэрия Еревана в рамках своих полномочий всегда готова помочь и поддержать эти семьи. Архепископ Араратской Патриаршей епархии Навасард Кчоян в свою очередь заверил, что Армянская церковь всегда находится рядом с армянским солдатом, а подобные благотворительные программы будут продолжаться. Со стороны служителей Армянской апостольской церкви была произведена молитва на благословение дома. В ходе визита со стороны мэра Еревана семьям была подарена необходимя бытовая техника, а со стороны Араратской Патриаршей епархии – финансовая помощь.
Подчеркнув важность реализации этой программы, члены семей, получивших помощь в свою очередь выразили благодарность за особое отношение и внимание.