Մեկնարկել է Երևանի ավագանու 5-րդ նստաշրջանը
Երևանի ավագանին փետրվարի 10-ին գումարված 5-րդ նստաշրջանի անդրանիկ նիստում օրակարգի հաստատումից և հաշվիչ հանձնաժողովի ձևավորումից հետո միաձայն կողմ քվեարկությամբ հավանություն է տվել անվանի պատմաբան, ՀՀ ԳԱԱ թղթակից անդամ, պատմական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Բաբկեն Հարությունյանի, ականավոր պետական գործիչ, վաստակավոր ինժեներ Արտյոմ Գևորգյանի, ինչպես նաև գրող, հրապարակախոս, թարգմանիչ Սամվել Մկրտչյանի հիշատակը հավերժացնող հուշատախտակները տեղադրելու մասին որոշումներին:
Ավագանին քվեարկության ձայների մեծամասնությամբ հավանություն է տվել նաև ստեղծագործական մի շարք միությունների և հասարակական կազմակերպությունների գույքահարկի գծով արտոնություններ սահմանելու մասին որոշումներին:
Ավագանու որոշմամբ փոփոխություններ են կատարվել Երևան քաղաքի բյուջեում և, ըստ այդմ, «Ավտոբուսներում թեքահարթակների ապահովում» ծրագրի 2015 թվականի գումարն ավելացվել է ևս 30 մլն դրամով` արդյունքում կազմելով 60 մլն դրամ: Կատարված փոփոխությամբ 200 մլն դրամ, որպես նպատակային դրամաշնորհ, կուտակված պարտքերի մարման համար տրամադրվել է Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության առողջապահական կազմակերպություններին, 50 մլն դրամ՝ Կենդանաբանական այգու հիմնանորոգման ծրագրին։ 20 մլն դրամ կհատկացվի Երևան քաղաքում նորաբաց շախմատի դպրոցներում անհրաժեշտ գույքի ձեռքբերման և շուրջ 7 մլն դրամ՝ Նանսենի թանգարանի բնականոն աշխատանքի կազմակերպման, ինչպես նաև պահպանման ծախսերը հոգալու նպատակով:
Ավագանին հավանության է արժանացրել նաև Երևանի Ավան վարչական շրջանի առանձին տարածքների գոտևորման նախագծի մշակման քաղաքաշինական առաջադրանքը: Օրակարգում ընդգրկված մյուս բոլոր հարցերը նույնպես արժանացել են ավագանու հավանությանը:
Նիստի ավարտին Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի առաջարկությամբ ավագանու ՀՀԿ խմբակցության անդամ, Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանը ավագանու անդամներին համառոտ ներկայացրել է այն միջոցառումները, որոնք նախատեսվում են Ցեղասպանության 100-ամյակի միջոցառումների ծրագրի շրջանակում:

Состоялось первое заседание пятой сессии Совета старейшин Еревана
Совет старейшин Еревана в ходе первого заседания пятой сессии после утверждения повестки и формирования счетной комиссии, единогласно одобрил проекты решений об установлении мемориальных досок, увековечивающих память профессора, доктора исторических наук, члена - корреспондента Национальной Академии Наук РА Бабкена Арутюняна, выдающегося государственного деятеля, заслуженного инженера Артема Геворкяна, а также писателя, публициста, переводчика Самвела Мкртчяна.
Совет старейшин Еревана одобрил также проекты решений о предоставлении права на льготное налогообложение на имущество нескольким творческим союзам и общественным организациям.
По решению Совета старейшин Еревана были внесены изменения в бюджете города Еревана, согласно которым финансирование программы «Обеспечение пандусов в автобусах» увеличилось на 30 млн драмов и составило 60 млн драмов.
200 млн драмов в виде целевой дотации для погашения долгов, было предоставлено здравоохранительным организациям, подведомственных мэрии Еревана, 50 млн драмов было предоставлено для программы капитального ремонта Зоопарка. 20 млн драмов будет предоставлено для приобретения необходимого инвентаря для новых шахматных школ Еревана и около 7 млн драмов - для организации работ музея Ф. Нансена.
К концу заседания по предложению мэра Тарона Маргаряна, Член фракции РПА Совета старейшин Еревана, директор музея-института Геноцида армян Айк Демоян представил членам Совета старейшин те мероприятия, которые предусмотрены в рамках программы мероприятий, посвящённых 100-летней годовщине Геноцида армян.