Մեդալներ՝ պարարվեստի գործիչներին
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Պարի միջազգային օրվա կապակցությամբ հյուրընկալել է Հայաստանի մշակույթի զարգացման գործում մեծ ներդրում ունեցած պարարվեստի գործիչների։
Քաղաքապետը շնորհավորել է հյուրերին մասնագիտական օրվա առթիվ և մաղթել ստեղծագործական հաջողություններ՝ ի նպաստ հայկական արվեստի զարգացման։
Պարարվեստի ոլորտում ունեցած ավանդի, գեղարվեստական արժեքների ստեղծման ու տարածման համար Տարոն Մարգարյանը Երևանի քաղաքապետի Ոսկե մեդալով է պարգևատրել ՀՀ վաստակավոր արտիստ Նադեժդա Դավթյանին։
«Երևան քաղաքի մշակույթի պատվավոր գործիչ» մեդալով են պարգևատրվել Երևանի պարարվեստի պետական քոլեջի հայկական ժողովրդական պարերի բաժնի դասատու, պարուսույց Սրբուհի Բաբայանը, «Բարեկամություն» պարային համույթի մենակատար, պարուսույց Հրաչ Բադալյանը և Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բալետի մենակատար Զավեն Հարությունյանը։
Պարգևատրվածները շնորհակալություն են հայտնել քաղաքապետին բարձր գնահատանքի, ինչպես նաև իրենց ոլորտին ուղղված ուշադրության համար:

Мэр Еревана Тарон Маргарян вручил медали деятелям танцевального искусства
Мэр Еревана Тарон Маргарян, по случаю Международного дня танца, принял деятелей танцевального искусства, внесших значительный вклад в развитие культуры Армении.
Мэр поздравил гостей с профессиональным праздником и пожелал им творческих успехов во благо развития армянского икусства.
За вклад в сферу танцевального искусства, создание и распространение художественных ценностей Тарон Маргарян наградил заслуженного артиста РА Надежду Давтян Золотой медалью мэра Еревана.
Медалью “Заслуженный деятель культуры города Ереван” были награждены педагог, хореограф отдела армянских народных танцев Ереванского государственного колледжа танцевального икусства Србуи Бабаян, солист танцевального ансамбля “Дружба”, хореограф Грач Бадалян и солист Национального академического театра оперы и балета имени Ал. Спендиаряна Завен Арутюнян.
Награжденные медалями деятели танцевального икусства поблагодарили мэра за высокую оценку и внимание.