Մայրաքաղաքում բացվել է «Սոֆտկոնստրակտ» ընկերության գրասենյակը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել Երևանում «Սոֆտկոնստրակտ» ընկերության գրասենյակի բացման արարողությանը: Ընկերությունը գործունեություն է ծավալում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում՝ մասնավորապես, զբաղվում է բազմապրոֆիլ ծրագրավորմամբ: Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում հիմնադրված «Սոֆտկոնստրակտ»-ը ներկայումս գրասենյակներ է բացել աշխարհի 14 երկրներում և ունի ավելի քան 500 գործընկեր:
Երևանի քաղաքապետի, ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի ու ընկերության հիմնադիրների ուղեկցությամբ Հանրապետության Նախագահը շրջայց է կատարել մայրաքաղաքի Նորք-Մարաշ վարչական շրջանում գտնվող «Սոֆտկոնստրակտ»-ի նորաբաց գրասենյակում՝ ծանոթացել կատարված ներդրումներին, ստեղծված աշխատատեղերին, առաջարկվող ծառայություններին և ընկերության զարգացման ծրագրերին:
Նախագահին ներկայացվել են նաև ծրագրավորման գրասենյակների ընդլայնման համար ընկերության հիմնանորոգվող 2-րդ մասնաշենքի հնարավորություններն ու նախատեսվող ծրագրերը:
Նախագահ Սարգսյանը այցի ընթացքում ծանոթացել է «Սոֆտկոնստրակտ»-ի երևանյան գրասենյակի հիմնադիրներ «Բադալյան եղբայրներ» ընկերությունների խմբի գործունեության այլ ուղղություններին ևս:
Նշվել է, որ խմբի մեջ մտնող ընկերությունները ներկայումս ունեն 2203 աշխատակից և 2017 թվականին նախատեսում են այդ թիվն ավելացնել ևս 300-ով:

В Ереване открылся офис компании «Soft Construct»
Президент Серж Саргсян сегодня присутствовал на церемонии открытия офиса компании «Soft Construct» в Ереване. Компания действует в сфере информационных технологий, в частности, занимается многопрофильным программированием. Созданная в Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии компания «Soft Construct» в настоящее время имеет офисы в 14 странах мира и более 500 партнеров.
В сопровождении мэра Еревана, министра транспорта, связи и информационных технологий РА и основателей компании Президент Республики обошел офис компании «Soft Construct», который находится в столичном административном районе Норк-Мараш. Президент ознакомился с осуществлёнными инвестициями, созданными рабочими местами, предложенными услугами и программами развития компании.
Президенту были также представлены возможности находящегося на капитальном ремонте второго корпуса компании и намеченные программы.
Президент Саргсян в ходе визита ознакомился также с другими направлениями деятельности группы компаний «Братья Бадалян», которая является основателем ереванского офиса «Soft Construct».
Было отмечено, что входящие в группу компании, в настоящее время имеют 2203 сотрудника и в 2017 году намечается увеличить эту цифру еще на 300.