Մայիսի 1-ին Երևանում կկայանա Yerevan Spring Run բարեգործական վազքի մրցույթը
Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ Երևանի կիսամարաթոնի թիմի և «Հայ մայրեր» ՀԿ հետ համատեղ մայիսի 1-ին մայրաքաղաքում կանցկացվի Yerevan Spring Run մրցույթը:
Վազքուղին մեկնարկելու և անցնելու է Հրազդանի կիրճով։ Նախատեսված է 3 մրցատարածություն՝ 10կմ, 5կմ և հատուկ երեխաների համար` 1կմ։ Վազքը կապահովվի ժամանակակից պրոֆեսիոնալ թայմինգի սարքավորումներով։
Մրցույթը բարեգործական է, և ստացված ամբողջ հասույթն ուղղվելու է մանկական ուղեղային կաթվածով հաշմանդամություն ունեցող երեխաների՝ «Հայ մայրեր» ՀԿ-ում ընդգրկված 11 ընտանիքներին:
Մրցույթին մասնակցելու համար կարող եք գրանցվել www.yerevan21.am կայքում։ Մասնակիցների թիվը սահմանափակ է՝ առավելագույնը 500 հոգի։ Հարկ է նշել, որ մասնակցության համար արդեն իսկ գրանցվել են վազորդներ՝ 11 երկրից։

1-го мая в Ереване состоится конкурс благотворительного бега Yerevan Spring Run
При содействии мэрии Еревана, совместно с Ереванской группой полумарафона и ОО «Армянские матери», 1 мая в столице будет проведен конкурс Yerevan Spring Run.
Бег начнется от Разданского ущелья. Предусмотрены 3 конкурсных забега – на 10 км, 5 км и для детей – 1 км. Бег будет обеспечен современными профессиональными устройствами тайминга.
Конкурс – благотворительный, и вся полученная прибыль будет направлена 11 семьям, где есть дети с церебральным параличом. Эти семьи включены в общественную организацию «Армянские матери».
Для участия в конкурсе можете зарегистрироваться на сайте www.yerevan21.am. Число участников ограничено – максимум 500 человек. Следует отметить, что для участия уже зарегистрировались бегуны из 11 стран.