Մանսուրյանական բացառիկ ստեղծագործությունը՝ մանկապատանեկան երգչախմբի համար
ՀՀ ժողովրդական արտիստ, կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանը Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ և հատուկ պատվերով հեղինակել է մանկապատանեկան խմբերգային ստեղծագործություն, որը կրում է «Խաղիկներ» խորագիրը: Այն բաղկացած է ժողովրդական աղոթքներից և միջնադարյան հայրեններից:
Մաեստրոյի «Ժողովրդական» այս ստեղծագործությունն առաջին անգամ կհնչի Երևանի քաղաքապետարանի երաժշտական և արվեստի դպրոցների 16-րդ մրցույթ-փառատոնի եզրափակիչ համերգի ընթացքում, որը տեղի կունենա հունիսի 4-ին՝  «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում:

Уникальное произведение Мансуряна для детского-юношеского хора
По инициативе и специальному заказу мэрии Еревана Народный артист Республики Армения, композитор Тигран Мансурян создал хоровое произведение для детей и молодежи под названием «Хахикнер» . Оно состоит из народных молитв и средневековых «айренов» (традиционная армянская поэтическая форма).
Композиция Маэстро по народным мотивам будет впервые исполнена на заключительном концерте 16-го конкурса-фестиваля муниципальных музыкальных и художественных школ Еревана, который состоится 4 июня в концертном зале имени Арама Хачатуряна.