«Մանկապարտեզում լավ է». վերակառուցվել է հ. 23 մանկապարտեզը
Արաբկիր վարչական շրջանի հ. 23 մանկապարտեզի սաներն արդեն նոր ու լուսավոր խմբասենյակներ ունեն, այստեղ խաղում են, ճաշում ու իրենց օրը հետաքրքիր գույներով լցնում։
Էներգաարդյունավետության ծրագրի շրջանակում մանկապարտեզի վերակառուցման գործում Երևանին աջակցել է Եվրոպական միությունը, Եվրոպական ներդրումային բանկը, Արևելյան Եվրոպայի էներգաարդյունավետության և շրջակա միջավայրի հիմնադրամը, Կանաչ կլիմայի հիմնադրամն ու ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագիրը:
Ավելի քան 200 երեխաների համար նախատեսված կրթական հաստատության շենքը սեյսմիկ տեսակետից ամրացվել է, դրան զուգահեռ՝ ամբողջությամբ ջերմամեկուսացվել։
Արդիականացման այս միջոցառումները շարունակական են լինելու՝ մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջաններում ապահովելով որակապես նոր հանրային ենթակառուցվածքներ ու հարմարավետ կենսամիջավայր:

«В детском саду хорошо»: завершена реконструкция детского сада №23
У воспитанников детского сада №23 административного района Арабкир теперь есть новые и светлые классы, они здесь играют, обедают и наполняют свой день яркими красками.
Европейский Союз, Европейский инвестиционный банк, инициатива "Восточноевропейское партнерство по вопросам энергоэффективности и экологии", Зеленый климатический фонд и Программа развития ООН оказали содействие Еревану в реконструкции детского сада в рамках программы энергоэффективности.
В здании дошкольного образовательного учреждения, рассчитанного на более чем 200 детей, обеспечена сейсмоустойчивость, осуществлена теплоизоляция.
Подобные модернизационные мероприятия будут носить непрерывный характер, обеспечивая качественно новый уровень инфраструктур и комфортную среду обитания во всех административных районах столицы.