Մանկական գրքի փառատոնն ու հունիսի 1-ը
Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ Երևանի «Անգլիական» այգում կազմակերպվել է «Մանկական գրքի փառատոն»: Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ «Զանգակ» գրատունն իրականացնում է նախագիծ, որն ունի կրթական, մշակութային և սոցիալական նշանակություն։
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը մասնակցել է փառատոնի բացմանը, շնորհավորել ու երեխաների համար ընթերցել Դեյվիդ Լիչֆիլդի «Արջը և դաշնամուրը» հեքիաթը:
Հունիսի 1-ին և 2-ին՝ ժամը 12:00-ից մինչ 20:00-ն փոքրիկների համար ապահովվելու է ուրախ ժամանց, կազմակերպվելու են խաղային ծրագրեր, թատերական ներկայացումներ ու համերգներ:

Фестиваль детской книги и 1-е июня
По случаю Международного дня защиты детей в Английском парке был организован фестиваль детской книги. При поддержке мэрии Еревана издательство «Зангак» осуществляет проект, имеющий образовательное, культурное и социальное значение.
Мэр Еревана Тигран Авинян принял участие в открытии фестиваля, поздравил детей с праздником и прочитал им сказку Дейвида Личфилда «Медведь и пианино».
1-го и 2-го июня с 12:00 до 20:00 детей ждут увлекательные мероприятия: будут организованы игры, театральные постановки и концерты.