Լևոն Հովհաննիսյանը հյուրընկալել է Չինաստանի ժողովրդական քաղաքական խորհրդատվական խորհրդի փոխնախագահ և գլխավոր քարտուղար Վան Գանի գլխավորած պատվիրակությանը
03.09.2024
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանն ընդունել է Սիզանգի ինքնավար շրջանի՝ Չինաստանի ժողովրդական քաղաքական խորհրդատվական խորհրդի փոխնախագահ և գլխավոր քարտուղար Վան Գանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Երևանի քաղաքապետի տեղակալը, ողջունելով հյուրերին, ընդգծել է, որ Հայաստանի և Չինաստանի միջև երկկողմ հարաբերությունները գտնվում են  բարձր մակարդակի վրա։
«Մենք մեր պատրաստակամությունն ենք հայտնում քայլեր ձեռնարկել երկուստեք գործակցությունն ամրապնդելու և աշխուժացնելու համար: Վստահ եմ, որ կան բազմաթիվ ուղղություններ և ծրագրեր, որոնք կարող են նպաստել Երևանի և Չինաստանի շրջանների միջև արդյունավետ և փոխշահավետ համագործակցությանը,- նշել է Լևոն Հովհաննիսյանը։
Կողմերը բարձր են գնահատել Երևանի և Չինաստանի դեսպանության համագործակցությունը և քննարկել առաջիկա ծրագրերը:
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Երևանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանն ու «Հանրապետություն» խմբակցության ղեկավար Անի Խաչատրյանը:

Левон Оганнисян принял делегацию, возглавляемую вице-президентом и генеральным секретарем Народного политического консультативного совета Китая Ван Ганом
Заместитель мэра Еревана Левон Оганнисян принял делегацию Тибетского автономного района (Сицзан), возглавляемую вице-президентом, генеральным секретарем Народного политического консультативного совета Китая Ван Ганом.
Заместитель мэра Еревана, приветствуя гостей, подчеркнул, что двусторонние отношения между Арменией и Китаем находятся на высоком уровне.
"Мы выражаем готовность предпринять шаги по укреплению и активизации двустороннего сотрудничества. Уверен, что существует множество направлений и программ, которые могут способствовать эффективному и взаимовыгодному сотрудничеству между Ереваном и регионами Китая, - отметил Левон Оганнисян.
Стороны высоко оценили сотрудничество между Ереваном и посольством Китая и обсудили дальнейшие планы.
На встрече также присутствовали руководитель фракции "Гражданский договор" Совета старейшин Еревана Армен Галджян и руководитель фракции "Республика" Ани Хачатрян.