Կյանքի դժվարին իրավիճակում հայտնված երեխաների կողքին
Կյանքի դժվարին իրավիճակում հայտնված երեխաների համար Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչությունը կազմակերպել էր այց դեպի Վիկտոր Համբարձումյանի անվան Բյուրականի աստղադիտարան:
12 վարչական շրջաններից ընտրված երեխաները հնարավորություն ունեցան լսել Համբարձումյանի կյանքի և գործունեության մասին, իսկ Պլանետարիումում էլ ճանաչողական հանդիպման շնորհիվ տիեզերքի մասին ավելին սովորեցին:
Երևանի քաղաքապետարանը փոքրիկների համար շարունակաբար կազմակերպում է միջոցառումներ, ստեղծում պայմաններ և ապացուցում, որ նրանք բոլորը պաշտպանված են մեր քաղաքում:

Рядом с детьми, попавшими в трудную жизненную ситуацию
Сотрудники управления по вопросам детей и социальной защиты мэрии Еревана организовали для детей, оказавшихся в трудной жизненной ситуации, посещение Бюраканской обсерватории имени Виктора Амбарцумяна.
Дети получили возможность услышать о жизни и деятельности академика Амбарцумяна, а благодаря ознакомительной встрече в Планетарии узнали больше о космосе.
Мэрия Еревана постоянно организует мероприятия для детей, создает условия и доказывает, что в нашем городе они могут чувствовать себя защищенными.