Կտեղադրվեն Սերգեյ Մերգելյանի և Սեն Արևշատյանի հիշատակը հավերժացնող հուշատախտակներ
Մայիսի 30-ին կայացած Երևանի ավագանու 3-րդ նստաշրջանի չորրորդ նիստում, որ վարել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ավագանու անդամները նիստի օրակարգը և ժամանակավոր հաշվիչ հանձնաժողովի կազմը հաստատելուց հետո քննարկել և հավանություն են տվել ակադեմիկոս Սերգեյ Մերգելյանի հիշատակը հավերժացնող հուշատախտակը Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտի շենքի պատին՝ Հակոբ Հակոբյան փողոց հ. 3 հասցեում տեղադրելու վերաբերյալ որոշման նախագծին: Երևանի ավագանու մեկ այլ որոշմամբ հավանություն է տրվել ակադեմիկոս Սեն Արևշատյանի հիշատակը հավերժացնող հուշատախտակն Ավագ Պետրոսյան փողոց հ. 2 հասցեում փակցնելու մասին որոշման նախագծին:
Ավագանին քննարկել և հաստատել է նաև ՀՀ և ԽՍՀՄ վաստակավոր մարզիչ Ալբերտ Մնացականյանի հիշատակը հավերժացնող հուշատախտակն Աբովյան փողոց հ. 13 հասցեում, իսկ ՀԽՍՀ վաստակավոր տնտեսագետ Ջանիբեկ Եղիազարյանի հիշատակը հավերժացնող հուշատախտակն Արամ Խաչատրյան փողոց հ. 21 հասցեում փակցնելու մասին որոշումների նախագծերը:
Ավագանու հերթական նիստին հաջորդել է հարց ու պատասխանը, որի ընթացքում Երևանի քաղաքապետը, վարչական շրջանների ղեկավարներն ու աշխատակազմի ստորաբաժանումների ղեկավարները պատասխանել են ավագանու անդամների հարցերին:

В Ереване будут установлены мемориальные доски, увековечивающие память Сергея Мергеляна и Сена Аревшатяна
30.05.2018
В ходе четвертого заседания 3-ой сессии Совета старейшин Еревана, которое вел мэр Тарон Маргарян, Совет старейшин обсудил и одобрил проект решения об установлении мемориальной доски, увековечивающей память академика Сергея Мергеляна, на стене здания Ереванского научно-исследовательского института математических машин (ул. Акоп Акопян, дом 3).
Другим решением Совета старейшин в столице будут установлены также мемориальные доски, увековечивающие память академика Сена Аревшатяна (ул. Аваг Авагян, дом 2), заслуженного тренера РА и СССР Альберта Мнацаканяна (ул. Абовян, дом 13) и заслуженного экономиста АрмССр Джанибека Егиазаряна (ул. Арам Хачатрян, дом 21).
К концу заседания Совета старейшин мэр Еревана, руководители административных районов столицы и руководители подразделений аппарата ответили на вопросы членов Совета старейшин.