Կենսունակությունը կորցրած ծառերի փոխարեն՝ առավել արժեքավոր և երկարակյաց ծառեր
Երևանի փողոցներում 70-100 տարեկան ծառեր կան, որոնք տարիների ընթացքում կորցրել են կենսունակությունը, հիվանդ են ու քաղաքացիների համար ստեղծում են վթարային իրավիճակներ:
Տապալված ծառերը հեռացվում են տեղում՝ համապատասխան կառույցների որոշմամբ։
Պատահարների թիվը նվազեցնելու համար միայն այս տարի կենսունակությունը կորցրած և կենսունակության ավարտին մոտ, ինչպես նաև ձևախեղված շուրջ 250 ծառ է հեռացվել՝ դրանք նորերով փոխարինելու նպատակով։
Երբեմն քաղաքացիների շրջանում այս ծրագիրը դժգոհություն է առաջացնում, թեև այն առաջին հերթին իրենց անվտանգությունն ապահովելու նկատառումով է արվում։
Առաջիկայում մայրաքաղաքի մի քանի հասցեներում ևս կտեսնենք նոր՝ առավել արժեքավոր ու երկարակյաց ծառատեսակներ:

Вместо старых слабых деревьев — более ценные и жизнестойкие деревья
На улицах Еревана растут 70-100-летние деревья, которые с годами потеряли свою жизненную силу, ослабли и создают чрезвычайные ситуации для граждан.
Поваленные деревья удаляются на месте по решению соответствующих структур.
В целях снижения количества аварий только в этом году около 250 деревьев, потерявших жизнеспособность и близких к гибели, а также деформированных, были удалены с целью замены их на новые.
Иногда эта программа вызывает недовольство граждан, хотя делается это в первую очередь с целью обеспечения их безопасности.
В ближайшее время мы увидим новые, более ценные и долговечные породы деревьев в некоторых частях города.