Կենդանիների պաշտպանության համաշխարհային օրը՝ «Կենդանիների խնամքի կենտրոնում»
Կենդանիների պաշտպանության համաշխարհային օրվա խորհրդով «Կենդանիների խնամքի կենտրոն» ՀՈԱԿ աշակերտներ են այցելել՝ ծանոթանալու շների հետ վարվելու կանոններին, կերակրել ու խաղացել նրանց հետ:
Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող կենտրոնը միայն այս տարի 3869 թափառող շուն է իր կացության տակ առել:
2669 շուն ստերջացվել և պատվաստվել է, 612-ը՝ վերապատվաստվել, իսկ արդեն 99 անտուն կենդանի խնամակալության է հանձնվել:
Համայնքային դպրոցներում պարբերաբար կազմակերպվում են կրթական արշավներ, և սրանով պայմանավորված՝ անտուն կենդանիներին խնամակալության վերցնելու ցանկությունը մեծ է հատկապես երեխաների շրջանում:
Միևնույն ժամանակ Երևանի քաղաքապետարանը շարունակում է շների համար առանձնացված զբոսայգիների կառուցումը: Վերջին տարիներին 6 զբոսայգի է կառուցվել:

Всемирный день защиты животных в «Центре ухода за животными»
По случаю Всемирного дня защиты животных школьники посетили «Центр ухода за животными», чтобы познакомиться с правилами обращения с собаками, кормления и игры с ними.
Только в этом году центр, действующий при мэрии Еревана, принял 3869 бездомных собак.
Стерилизовано и вакцинировано 2669 собак, ревакцинировано 612 собак, под опеку взято 99 бездомных животных.
В общинных школах регулярно организуются образовательные акции, благодаря чему желание усыновить бездомных животных велико, особенно среди детей.
В то же время мэрия Еревана продолжает строительство отдельных парков для собак. За последние годы построено 6 парков.