Կայացել է Երևան քաղաքում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների կազմակերպչական աշխատանքները համակարգող հանձնաժողովի նիստը
03.02.2015
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի նախագահությամբ կայացել է Երևան քաղաքում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների կազմակերպչական աշխատանքները համակարգող հանձնաժողովի հերթական նիստը, որի շրջանակում քննարկվել են կազմակերպչական մի շարք հարցեր:
Քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանը զեկուցել է, որ հանձնաժողովին կից ստեղծված աշխատանքային խմբում շարունակվում են քննարկվել բոլոր այն առաջարկները, որոնք ներկայացվել են հանձնաժողովին: Նաև զեկուցվել է, որ ներկայացված առաջարկների մի մասը հիմնականում ընդունվել է ի գիտություն և ներառվել նախատեսվող միջոցառումների ցանկում, իսկ վարչական շրջանների ներկայացրած ծրագրերը գտնվում են քննարկման փուլում:
Հաշվի առնելով օտարերկրյա մեծաթիվ պատվիրակությունների և հազարավոր հյուրերի սպասվող այցը Երևան` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը պատասխանատուներին հանձնարարել է արդեն իսկ սկսել մայրաքաղաքում հավուր պատշաճի տեսք ապահովելու ուղղությամբ նախատեսված բարեկարգման աշխատանքները: Քաղաքապետը հանձնարարել է նաև Երևան քաղաքի ոստիկանության և ՃՈ-ի հետ համատեղ քննարկել ապրիլի 23-ին և 24-ին նախատեսված գեղարվեստական միջոցառումների, երթերի սպասարկման ժամանակացույցերն ու քաղաքացիների անվտանգության ապահովման հարցերը:
Նիստի ավարտին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանին հանձնարարել է մեկշաբաթյա ժամկետում ներկայացնել մայրաքաղաքում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների և դրանց տեղանքների հստակ ժամանակացույցը:

Состоялось заседание координационного комитета по организации столичных мероприятий посвящённых 100-летней годовщине Геноцида армян
03.02.2015
Под председательством мэра Еревана Тарона Маргаряна состоялось очередное заседание координационного комитета по организации столичных мероприятий, посвящённых 100-летней годовщине Геноцида армян, в ходе которого были обсуждены ряд организационных вопросов.
Заместитель мэра Арам Сукиасян доложил, что в сформированной рабочей группе при комитете, продолжают обсуждаться все те предложения, которые были представлены комитету. Также было доложено, что часть из представленных предложений была принята к сведению и включена в список намеченных мероприятий, а представленные программы административных районов столицы находятся на этапе обсуждения.
Принимая во внимание ожидаемое прибытие в Ереван многочисленных иностранных делегаций и гостей, мэр Тарон Маргарян поручил ответственным лицам в столице начать работы по благоустройству. Мэр также поручил совместно с полицией города Еревана и дорожной полицией обсудить вопросы обеспечения графика намеченных художественных мероприятий, шествий и безопасности граждан 23-го и 24-го апреля.
К концу заседания мэр Тарон Маргарян поручил заместителю Араму Сукиасяну в течение одной недели представить четкий график мероприятий, посвящённых 100-летней годовщине Геноцида армян и мест их проведения.