Կայացավ Լյովա Վարդանյանի անվան չորրորդ միջազգային հուշամրցաշարը
Երևանի քաղաքապետարանի, Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի և ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ կայացավ ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պատվավոր աշխատող Լյովա Վարդանյանի անվան ազատ ոճի ըմբշամարտի միջազգային հուշամրցաշարը։
Երևանի «Միկա» մարզադահլիճում մրցաշարին մասնակցեցին Իտալիայից, Ֆրանսիայից, Իրանից, Բելառուսից, Մոլդովայից, Հնդկաստանից, Ղրղզստանից, Ղազախստանից, Վրաստանից, Կաբո Վերդեից և Հայաստանից շուրջ 200 ըմբիշ։
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը ներկա է գտնվել մրցաշարի բացմանն ու ներկայացրել քաղաքային իշխանության որդեգրած սկզբունքը, այն է՝ նպաստել սպորտի զարգացմանը:

Состоялся четвертый международный мемориальный турнир имени Лёвы Варданяна
При поддержке мэрии Еревана, Федерации борьбы Армении и Министерства образования, науки, культуры и спорта Армении состоялся четвертый международный мемориальный турнир по вольной борьбе имени Лёвы Варданяна — заслуженного тренера Армении и почетного деятеля физической культуры и спорта.
В турнире, прошедшем в спортивном зале «Мика» в Ереване, приняли участие около 200 борцов из Италии, Франции, Ирана, Беларуси, Молдовы, Индии, Кыргызстана, Казахстана, Грузии, Кабо-Верде и Армении.
Первый заместитель мэра Еревана Армен Памбукчян побывал на открытии турнира и представил политику городских властей, направленную на содействие развитию спорта.