Կայացավ Ալ. Սպենդիարյանի անվան երաժշտական մասնագիտական դպրոցի 95-ամյակին նվիրված հանդիսավոր համերգը
«Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կայացել է Ալ. Սպենդիարյանի անվան երաժշտական մասնագիտական դպրոցի հիմնադրման 95-ամյակին նվիրված հանդիսավոր համերգը:
Երեկոյի ընթացքում ելույթ են ունեցել դպրոցի սաներն ու տարբեր տարիների շրջանավարտները, դպրոցում գործող համույթներն ու նվագախմբերը:
Ալ. Սպենդիարյանի անվան երաժշտական մասնագիտական դպրոցը մեր երկրի առաջատար երաժշտական կրթօջախներից է, որտեղ սովորում է շուրջ 1000 աշակերտ: Դպրոցում գործում է կամերային, փողային նվագախումբ, ազգային նվագախմբեր, ջութակահարների և քանոնահարների համույթներ, բազմաթիվ երգչախմբեր:
Դպրոցը մշտապես բարձր հորիզոնականներ է զբաղեցնում Երևանի քաղաքապետարանի երաժշտական և արվեստի դպրոցների ամենամյա մրցույթ-փառատոնում, հանդես է գալիս կրթական, մշակութային, դաստիարակչական բազմաթիվ ինքնատիպ նախաձեռնություններով:

Состоялся торжественный концерт, посвященный 95-летию специализированной музыкальной школы им. А. Спендиаряна
23.01.2025
В  концертном зале «Арам Хачатурян» состоялся оржественный концерт, посвященный 95-летию со дня основания специализированной музыкальной школы имени А.Спендиаряна.
На мероприятии выступили учащиеся и выпускники школы разных лет, а также ансамбли и оркестры, действующие при школе.
Специализированная музыкальная школа имени  А.Спендиаряна является одним из ведущих музыкальных образовательных учреждений  в нашей стране, в нем обучается около 1000 учащихся. При школе действует камерный оркестр, духовой оркестр, ансамбли национальной музыки, ансамбли скрипачей и канона, а также многочисленные хоры.
Школа стабильно занимает высокие места в ежегодном конкурсе-фестивале музыкальных и художественных школ мэрии Еревана и представляет множество уникальных образовательных, культурных и воспитательных инициатив.