«Կարմիր բլուր» պոլիկլինիկայում նոր ռենտգեն սարքը հանձնվեց շահագործման
Համայնքային ենթակայության «Կարմիր բլուր» պոլիկլինիկայում այսուհետ քաղաքացիները հնարավորություն կունենան օգտվել ռենտգեն ախտորոշման ծառայությունից: Հետազոտությունների նոր սրահի բացմանը ներկա են եղել Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Գևորգ Սիմոնյանն ու Երևանի քաղաքապետարանի առողջապահության վարչության պետի ժ/պ Յակով Ասատրյանը: Ընթացիկ տարում, ի դեպ, քաղաքային բյուջեի միջոցներով երևանյան պոլիկլինիկաները կհամալրվեն շուրջ 237 մլն. դրամի ժամանակակից բժշկական սարքավորումներով: Ծրագիրը մայրաքաղաքի առողջապահական ոլորտում նախաձեռնված բարեփոխման կարևոր ուղղություններից մեկն է:
Պոլիկլինիկայում հարմարավետ պայմաններ են ապահովվել նաև սպասարկվող շուրջ 740 փոքրիկների համար: Մանկաբուժական բաժնի նորոգման նախաձեռնությունը բարեգործական միջոցներով է:
Գևորգ Սիմոնյանն ու Յակով Ասատրյանը տնօրեն Սուրեն Ամիրյանի ուղեկցությամբ շրջել են նաև պոլիկլինիկայում, ծանոթացել ընթացիկ ծրագրերին ու նորոգման ընթացքին:

Новый рентген аппарат в поликлинике «Кармир Блур»
В муниципальной поликлинике «Кармир Блур» теперь доступен новый рентген аппарат. Заместитель мэра Еревана Геворг Симонян и и.о.начальника управления здравоохранения мэрии Еревана Яков Асатрян присутствовали на открытии нового диагностического кабинета. В текущем году из городского бюджета выделено около 237 миллионов драмов на приобретение современного медицинского оборудования.
Удобные условия также созданы в педиатрическом отделении поликлиники, где обслуживается порядка 740 детей. Ремонт детского отделения осуществляется за счет благотворительности.
Геворг Симонян и Яков Асатрян в сопровождении директора поликлиники Сурена Амиряна обошли территорию поликлиники, ознакомились с процессом ремонта и благоустройства.