Կարճամետրաժ խաղարկային ֆիլմերի ալմանախ՝ Yerevanilla.am
Հայկական կինոարվեստի զարգացման ու հայ կինոյի 100-ամյակին նվիրված նախագծերի շրջանակում դեռ նախորդ տարի Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ հայտարարվեց սցենարական մրցույթ: Ընտրված գաղափարներով նկարահանվել է 5 կարճամետրաժ, խաղարկային ֆիլմ: Թեմաների ընտրությունը թեև տարբեր է՝ քաղաքային խնդիրներից մինչև սերունդների փոխհարաբերություններ, ֆիլմը միավորվում է գլխավոր հերոսի՝ Երևանի շուրջ:
Ալմանախը՝ Yerevanilla.am անվամբ, ցուցադրվելու է «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի ընթացքում:
Հետագայում այն հնարավորություն կունենան դիտել նաև կինոթատրոններում: Հասույթը կուղղվի մշակութային նմանատիպ մեկ այլ նախագծի իրագործմանը:

Альманах короткометражных игровых фильмов Yerevanilla.am
В прошлом году по инициативе мэрии Еревана, в рамках проектов, направленных на развитие армянского киноискусства и посвященных 100-летию армянского кино, был объявлен конкурс сценариев. На основе отобранных идей было снято 5 короткометражных игровых фильма. Темы очень разные – от городских проблем до взаимоотношений между поколениями, однако фильм объединяет главный герой-  Ереван.
Альманах под названием Yerevanilla.am, будет показан в рамках кинофестиваля «Золотой абрикос».
В дальнейшем его можно будет посмотреть в кинотеатрах. Выручка от проката будет направлена на другой подобный культурный проект.