Կանցկացվի «Գլխացավերի իրազեկման արշավ»
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի առողջապահության վարչության հետ համատեղ մեկնարկում է «Գլխացավերի իրազեկման արշավ» նախագիծ, ըստ որի Հայաստան է գալու նյարդաբան, պրոֆեսոր, «Ցավի հետազոտման միջազգային ասոցիացիա»-ի կառավարման խորհրդի անդամ, Հռոմի համալսարանի պատվավոր դոկտոր Յես Օլեսենը։
Արշավին ներկայացվելու են Երևանի առողջապահական բոլոր հիմնարկները։ Արդեն 500-ից ավելի բժիշկ-մասնագետ մասնակցելու ցանկություն է հայտնել:
Հոկտեմբերի 10-ից մինչև 17-ն անցկացվելու են մի շարք միջոցառումներ. «Գլխացավերի վարման արդի մոտեցումները» խորագրով գիտաժողով, Healthcare Expo Armenia առողջապահական ցուցահանդես, «Ցավի հետազոտման միջազգային ասոցիացիա»-ի հայկական տարածաշրջանային մասնաճյուղի բացում, «100 հարց գլխացավերի մասին» հայալեզու գրքի շնորհանդես, համերգ, մրցանակաբաշխություն։
Healthcare Expo Armenia առողջապահական ցուցահանդեսն ունի կրթական բաղադրիչ, համագործակցության և կապերի ընդլայնման հնարավորություն: Հոկտեմբերի 11-ին և 12-ին ցուցահանդեսի ընթացքում քաղաքացիները կարող են ոչ սթրեսային իրավիճակում գալ, հանդիպել բժշկին, առողջապահական կազմակերպչին և ծանոթանալ, թե ինչ բժշկական կենտրոններ ու ծառայություններ կան:

Будет проведена «Кампания по повышению осведомленности о головной боли»
Совместно с управлением здравоохранения мэрии Еревана запускается проект «Кампания по повышению осведомленности о головной боли», в рамках которого в Армению приедет невролог, профессор, член правления «Международной ассоциации исследования боли», почетный доктор Римского университета Ес Олесен.
На мероприятии будут представлены все медицинские учреждения Еревана. Желание принять участие уже выразили более 500 медицинских специалистов.
С 10 по 17 октября пройдет ряд мероприятий. Конференция «Современные подходы к лечению головной боли», выставка здоровья Healthcare Expo Армения, открытие армянского регионального отделения «Международной ассоциации исследования боли», презентация книги «100 вопросов о головной боли» на армянском языке, концерт, церемония награждения.
Healthcare Expo в Армении имеет образовательную составляющую, возможность расширить сотрудничество и связи. 11 и 12 октября во время выставки жители города смогут прийти и встретиться с врачом в нестресовой ситуации, организатором здравоохранения и узнать о том, какие медицинские центры и услуги доступны.