Կանցկացվի Երիտասարդների միջազգային օրվան նվիրված միջոցառում
2000 թվականին Միավորված ազգերի կազմակերպության (այսուհետ՝ ՄԱԿ) կողմից օգոստոսի 12-ը սահմանվել է Երիտասարդության միջազգային օր՝ ՄԱԿ-ի անդամ պետությունների ուշադրությունը հրավիրելու երիտասարդությանն առնչվող խնդիրներին և դրանք լուծելու առաջնահերթություններին:
Հայաստանի Հանրապետությունը նույնպես նշում է Երիտասարդության միջազգային օրը՝ կարևորելով երիտասարդության դերը հանրության և պետության զարգացման, առաջընթացի գործում:
Երևանի քաղաքապետարանը ևս, անմասն չմնալով այս կարևոր իրադարձությունից, 2024թ. օգոստոսի 12-ին՝ ժամը՝ 17:00-ին Միսաք Մանուշյանի անվան պուրակում անցկացնելու է այդ միջազգային օրվան նվիրված միջոցառում՝ Երևան համայնքի ենթակայությամբ գործող երիտասարդության ոլորտին առնչվող կազմակերպությունների մասնակցությամբ՝ ապահովելով տաղավարներ, բեմահարթակ և տեխնիկական անհրաժեշտ միջոցներ:
Երևանի քաղաքապետարանը ակնկալում և ողջունում է նաև Երևանում գործող հասարակական կազմակերպությունների և երիտասարդական խմբերի մասնակցությունը միջոցառմանը և շահագրգիռ բոլոր կազմակերպություններին և անհատներին հրավիրում է միջոցառմանը:
Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կամ հարցերի ունենալու դեպքում զանգահարել 011-514-396 հեռախոսահամարով:

Состоится мероприятие, посвященное Международному дню молодежи
В 2000 году Организация Объединенных Наций (далее – ООН) учредила 12 августа Международным днем молодежи, чтобы привлечь внимание государств-членов ООН к проблемам, связанным с молодежью, и приоритетам их решения.
Республика Армения также отмечает Международный день молодежи, подчеркивая роль молодежи в развитии и прогрессе общества и государства.
Мэрия Еревана тоже не останется в стороне от этого важного события: 12 августа 2024г. в 17:00 в парке имени Мисака Манушяна состоится мероприятие, посвященное этому международному дню, с участием организаций, связанных со сферой молодежи и действующих при мэрии Еревана. Мэрия предоставит палатки, сцену и необходимые технические средства.
Мэрия Еревана ожидает и приветствует участие в мероприятии действующих в Ереване общественных организаций и молодежных групп и приглашает на мероприятие все заинтересованные организации и частных лиц.
За дополнительной информацией или в случае возникновения вопросов можно позвонить по телефону 011-514-396.