Կանաչ ու մաքուր Երևան. թափոնները երկրորդ կյանք են ստանում
Երևանի բոլոր վարչական շրջաններում արդեն իսկ առկա են տեսակավորման համար նախատեսված հատուկ թափոնամաններ: Թուղթ, պլաստիկ, ապակի. կենցաղում օգտագործվող այս իրերը վերամշակվում և երկրորդ կյանք են ստանում:
Թափոնների կառավարման բարեփոխումների ծրագրով քաղաքային իշխանությունները համագործակցում են մի շարք միջազգային կազմակերպությունների հետ: «Green Green» թիմը Երևանի տարբեր տարածքներում կազմակերպում է շաբաթօրյակներ, բնակիչներին սովորեցնում տեսակավորել թափոնները:
Տարեցտարի ավելանում է նախաձեռնությանը միացող բնակիչների թիվը: Սակայն թափոնների տեսակավորումը լիարժեքորեն կազմակերպելու համար ավելի մեծ ներուժ և աջակցություն է հարկավոր:
Մեզանից յուրաքանչյուրը կարող է էապես նվազեցնել աղբավայր տեղափոխվող աղբի ծավալը և նպաստել կանաչ ու մաքուր Երևան ունենալու գործին։

Зеленый и чистый Ереван: отходы получают вторую жизнь
Во всех административных районах Еревана уже есть специальные контейнеры для сортировки мусора. Бумага, пластик, стекло -  бытовые отходы перерабатываются и получают вторую жизнь.
Городские власти сотрудничают с рядом международных организаций в программе реформы управления отходами. Команда «Green Green» организует субботники в разных районах Еревана, показывает жителям как сортировать мусор.
Число жителей, присоединяющихся к инициативе, увеличивается с каждым годом. Однако для полноценной организации сортировки мусора город нуждается в большем потенциале и более активной поддержке.
Каждый из нас может значительно сократить количество мусора, вывозимого на свалку, и внести свой вклад в создание зеленого и чистого Еревана.