Քննարկվել են ներդրումային ծրագրերին առնչվող հարցեր
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է «Սինոփսիս» ընկերության գործադիր փոխնախագահ Բրայան Բեթթիի գլխավորած պատվիրակության հետ: Հանդիպմանը ներկա է գտնվել նաև «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերության տնօրեն, Երևանի ավագանու «Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ Հովիկ Մուսայելյանը:
Ներկայացնելով քաղաքային տնտեսության կառավարման կատարելագործմանն ուղղված բարեփոխումների ծրագրերը` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նշել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը կարևորում է մասնավոր հատվածի հետ համատեղ ծրագրերի իրականացումը` ընդգծելով, որ այս մասով առկա է նաև փոխշահավետ համագործակցության պատրաստակամությունը:
«Երևանի քաղաքապետարանն այսօր քաղաքային տնտեսության կառավարման կատարելագործմանն ուղղված շոշափելի բարեփոխումներ է իրականացնում, որի շրջանակում է դիտարկվում նաև քաղաքապետարանի և մասնավոր հատվածի միջև փոխշահավետ համագործակցության խթանումը: Գործարար միջավայրի բարելավման և ներդրումների ներգրավման հետ կապված այսօր մայրաքաղաքում լուրջ քայլեր են ձեռնարկվում, և մենք կարևորում ենք կոնկրետ ծրագրերի ու նախագծերի իրականացումը»,- ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը՝ հավելելով, որ Երևանի քաղաքապետարանն իր լիազորությունների շրջանակում բաց և պատրաստակամ է` քննարկելու համագործակցության կոնկրետ ծրագրեր և ըստ ամենայնի օժանդակելու դրանց կյանքի կոչմանը:
«Տեղեկատվական տեխնոլոգիաները մեր երկրի տնտեսության զարգացման գերակա ուղղություններից են, և այս բնագավառում «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերությունը Հայաստանում առաջատարների շարքում է ու համարվում է խոշոր գործատու։ Ըստ այդմ, կարևորելով ընկերության գործունեությունը, պատրաստ ենք մեր լիազորությունների շրջանակում աջակցելու «Սինոփսիս Արմենիա»-ի գործունեության ընդլայմանն ուղղված ծրագրերին»,- ընդգծել է քաղաքապետը։
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` «Սինոփսիս» ընկերության գործադիր փոխնախագահ Բրայան Բեթթին բարձր է գնահատել քաղաքային տնտեսության կառավարման հարցում քաղաքապետի մոտեցումները և վստահեցրել է, որ իրենց ընկերությունը ևս պատրաստակամ է մասնակցություն ունենալու Երևանի ներդրումային ծրագրերի իրականացմանը:
«Մենք ևս, պարոն քաղաքապետ, հետաքրքրված ենք Երևանում գործունեությունն ընդլայնելու հեռանկարով և պատրաստ ենք քննարկել կոնկրետ ծրագրեր, որոնք ուղղված կլինեն ինչպես քաղաքային տնտեսության որոշակի ոլորտների զարգացմանը, այնպես էլ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանն ընդհանրապես: Նաև շնորհակալ ենք Ձեզ` համագործակցության պատրաստակամության և «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերությանը ցուցաբերվող մշտական աջակցության համար»,- նշել է Բրայան Բեթթին:

В мэрии Еревана обсуждены вопросы, связанные с инвестиционными программами
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с делегацией, возглавляемой исполнительным вице-президентом компании «Синопсис» Брайаном Битти. На встрече присутствовал также директор компании «Синопсис-Армения» Овик Мусаелян.
Представляя гостям программы, направленные на совершенствование управления городским хозяйством, мэр Тарон Маргарян отметил, что мэрия Еревана придаёт важность реализации совместных проектов с частным сектором и подчеркнул, что по этой части также готовы установить взаимовыгодное сотрудничество.
«Мэрия Еревана осуществляет значительные реформы, направленные на усовершенствование системы управления городским хозяйством, в рамках которых рассматривается также стимулирование взаимовыгодного сотрудничества между мэрией и частным сектором. В настоящее время в столице предпринимаются серьёзные шаги по привлечению инвестиций и улучшению бизнес среды, и мы придаём важность реализации конкретных программ и проектов»,-подчеркнул Тарон Маргарян, добавив, что мэрия Еревана в рамках своих полномочий открыта и готова обсуждать конкретные программы сотрудничества и содействовать их реализации.
«Информационные технологии являются одним из приоритетных направлений экономического развития нашей страны, и в этой сфере компания «Синопсис-Армения» является одним из лидеров отрасли, а также крупным работодателем. Следовательно, придавая важность деятельности компании мы готовы в рамках своих полномочий содействовать программам, направленным на расширение деятельности компании «Синопсис-Артмения» »,-подчеркнул мэр Еревана.
Выразив благодарность за тёплый приём, исполнительный вице-президент компании «Синопсис» Брайан Битти высоко оценил подходы мэра в вопросе управления городским хозяйством и заверил, что их компания также готова принять участие в реализации инвестиционных программ Еревана.
«Господин мэр, мы также заинтересованы перспективой расширения деятельности в Ереване и готовы обсудить конкретные программы, которые будут направлены как на развитие некоторых сфер городского хозяйства, так и на рaзвитие сферы информационных технологий в целом. Мы благодарны вам за готовность сотрудничества и постоянное содействие, проявленное компании «Синопсис-Армения»»,-отметил Брайан Битти.