Քննարկվել են քաղաքային ծրագրերում թվային նոր տեխնոլոգիաների ներդրման հնարավորությունները
Հնարավոր գործակցությանն առնչվող խնդիրներ են քննարկել Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պաշտոնակատար Լևոն Հովհաննիսյանը և «Յանդեքս» ընկերության ներկայացուցիչները: Ներկայացնելով քաղաքային տնտեսության զարգացման հիմնական ուղղություններն ու առաջնահերթ ծրագրերը՝ Լևոն Հովհաննիսյանը նշել է, որ ակտիվ աշխատանքներ են տարվում քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունները թվայնացնելու նպատակով և, այս առումով, քաղաքային իշխանությունը պատրաստ է քննարկել ներդրումային նոր առաջարկներ:
Շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման համար՝ «Յանդեքս»-ի կորպորատիվ հարաբերությունների գծով փոխնախագահ Պավել Դեմիդովն ընդգծել է, որ ընկերությունն արդեն յոթ տարի Հայաստանի տարածքում մատուցում է տարբեր ծառայություններ և  իրենք հետաքրքրված են փոխգործակցության զարգացմամբ:
Հանդիպմանն անդրադարձել է եղել նաև «Խելացի քաղաք» հայեցակարգի ներդրման միջոցով քաղաքային շարժունակության նախագծերում ուղևորների տեղեկատվական համակարգերի հնարավոր կիրառմանը:

Обсуждены возможности внедрения новых технологий в городских программах
Вопросы, связанные с возможным сотрудничеством были обсуждены во время встречи первого заместителя мэра, и.о. мэра Еревана Левона Оганнисяна с представителями компании «Яндекс». Представив основные направления и приоритетные программы развития городского хозяйства, Левон Оганнисян отметил, что в городе активно внедряется цифровизация услуг, предоставляемых гражданам, и в этом плане городкие власти готовы обсудить новые инвестиционные предложения.
Поблагодарив за встречу, глава департамента по корпоративным связям компании «Яндекс» Павел Демидов отметил, что компания уже семь лет работает в Армении в сфере разных услуг и что они заинтересованы в расширении сфер сотрудничества.
В ходе встречи был также затронут вопрос внедрения систем информирования пассажиров в проектах городской мобильности посредством развития концепции «Умный город».