Քանաքեռ-Զեյթուն. 2025 թվականն սկսվել է բարեկարգմամբ
Մայրաքաղաքի զարգացման ծրագրերով հետևողականորեն իրականացվում են վերականգնելու, բարեկարգելու և նոր հնարավորություններ ստեղծելու աշխատանքներ՝ ապահովելով ավելի հարմարավետ ու բարելավված միջավայր երևանցիների և քաղաքի հյուրերի համար։
Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում քանդվել է ապօրինի սրճարանը, բացազատվել է հարակից տարածքը: Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը վարչական շրջանում էր՝ աշխատանքներին ծանոթանալու նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև բակերի բարեկարգման և ֆուտբոլի նոր դաշտերի կառուցման ծրագրերը, որոնց նպատակը համայնքի բնակիչների համար բարելավված, առավել անվտանգ և աշխույժ ժամանցի պայմաններ ստեղծելն է։

Канакер-Зейтун: 2025 год начинается с благоустройства
В рамках программ развития столицы последовательно реализуются работы по восстановлению, улучшению и созданию новых возможностей для обеспечения более удобной и улучшенной среды для жителей Еревана и гостей города.
В административном районе Канакер-Зейтун было снесено незаконное кафе, и прилегающая территория была расчищена. Мэр Еревана Тигран Авинян посетил район, чтобы ознакомиться с ходом работ.
Во время встречи также были обсуждены планы по благоустройству дворов и строительству новых футбольных полей. Целью этих инициатив является улучшение условий для отдыха жителей общины.