Քաղաքապետի ոսկե մեդալներ և Երևանի պատվավոր գործչի կոչումներ՝ մայրաքաղաքի զարգացման գործում ներդրած ավանդի համար
Մայրաքաղաքի ծննդյան օրվա առթիվ` Երևանի քաղաքապետարանի ճեմասրահում տարբեր ոլորտներում բազմամյա գործունեություն ծավալած անձանց ընդունելության շրջանակում Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, մայրաքաղաքի բարօրությանն ուղղված երկարամյա և արդյունավետ գործունեության, մատուցած բացառիկ ծառայությունների, տարբեր ոլորտներում ներդրած ավանդի ու բազմամյա վաստակի համար Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով է պարգևատրել «Հովեր» պետական կամերային երգչախմբի գեղարվեստական ղեկավար և խմբավար, ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Սոնա Հովհաննիսյանին, ասմունքող, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Սիլվա Յուզբաշյանին, հեռուստահաղորդավար, ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Ավետ Բարսեղյանին, Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի հիմնադիր գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Սերգեյ Սմբատյանին, «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման և ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունքի վարիչ Աննա Չոբանյանին, հեռուստահաղորդավարուհի, դերասանուհի Նազենի Հովհաննիսյանին, «Շարմ Հոլդինգ» ընկերության պրոդյուսեր Ռուբեն Թորոյանին, ՀՀ ոստիկանության «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության առաջին սպայական գումարտակի հրամանատար Արման Հակոբյանին, ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՊՊԾ գնդի 1-ին գումարտակի 1-ին վաշտի, 1-ին դասակի ջոկի հրամանատար, ոստիկանության ենթասպա Աշոտ Սարգսյանին, «Նաիրիտ գործարան» ՓԲԸ–ի պահպանության ՀՀՋ պետ, գնդապետ Արարատ Ավագյանին, ԵԿՄ վարչության անդամ, N զորամասի բուժքույր, ավագ ենթասպա Անահիտ Վարդանյանին, Երևանի պետական համալսարանի արևելագիտության ֆակուլտետի դեկան, պրոֆեսոր Գուրգեն Մելիքյանին և Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնի տնօրեն Կարո Շահբազյանին:
Երևան քաղաքի 2799-րդ տարեդարձի առթիվ, առողջապահության բնագավառում ունեցած ձեռքբերումների և բարեխիղճ աշխատանքի համար Էրեբունի բժշկական կենտրոնի ծննդօգնության գծով տեղակալ, բժշկական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Անդրանիկ Պողոսյանը պարգևատրվել է «Երևան քաղաքի պատվավոր բժիշկ» հուշամեդալով։
Երևանի 2799-րդ տարեդարձի առթիվ, Երևան քաղաքի մշակութային կյանքում ներդրած նշանակալի ավանդի և ունեցած ձեռքբերումների համար «Երևան քաղաքի մշակույթի պատվավոր գործիչ» հուշամեդալով են պարգևատրվել Հայաստանի հանրային ռադիոյի «Արևիկ» մանկական անսամբլի գեղարվեստական ղեկավար, կոմպոզիտոր Վահե Հայրապետյանը և խմբավար, ՀՀ մշակույթի նախարարության աշխատակազմի ժամանակակից արվեստի վարչության պետ Արմինե Ղազարյանը:
Երևան քաղաքի 2799-րդ տարեդարձի առթիվ, սպորտի զարգացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի և բարեխիղճ աշխատանքի համար էլ «Երևան քաղաքի սպորտի պատվավոր գործիչ» հուշամեդալով պարգևատրվել են հունահռոմեական ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականի ավագ մարզիչ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Արմեն Բաբալարյանը և «Երևանի Մալաթիա-Սեբաստիա մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոց» ՀՈԱԿ-ի տնօրեն, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Հարություն Վարդումյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով գնահատանքի ու ցուցաբերվող մշտական ուշադրության համար` պարգևների արժանացած անձինք վստահեցրել են, որ շարունակելու են պատվով կատարել մասնագիտական իրենց գործունեությունը` սեփական ներդրումն ունենալով Սիրո քաղաք Երևանի զարգացման գործում:

Золотые медали мэра Еревана и почётные звания за внесенный вклад в развитие столицы
В рамках организованного в фойе мэрии Еревана приема для лиц, имеющих многолетний опыт работы в различных сферах, по случаю Дня столицы, за особые заслуги перед городом, многолетнюю и результативную деятельность во благо столицы, а также за вклад и многолетние заслуги в разных областях, мэр Еревана Тарон Маргарян наградил золотой медалью мэра Еревана художественного руководителя Государственного камерного хора «Овер», заслуженного деятеля культуры РА Сону Оганесян, чтецa, заслуженную артистку РА Сильву Юзбашян, телеведущего, заслуженного деятеля культуры РА Авета Барсегяна, основателя, художественного руководителя Государственного молодежного оркестра Армении, дирижера Сергея Смбатяна, заведующую отделением реанимации и интенсивной терапии МЦ «Сурб Аствацамайр» Анну Чобанян, телеведущую, актрису Назени Оганесян, продюсера компании «Шарм Холдинг» Рубена Торояна, командира первого офицерского батальона службы «Дорожная полиция» полиции РА Армана Акопяна, командира 1-го отделения, 1-й роты, 1-го батальона полка ППС управления Еревана Полиции РА, прапорщика полиции Ашота Саргсяна, начальника ППК ЗАО «Завод Наирит», полковника Арарата Авагяна, члена правления Союза добровольцев Еркрапа, медсестру воинской части, старшего прапорщика Анаит Варданян, декана факультета востоковедения ЕГУ, профессора Гургена Меликяна и директора Государственного театра музыкальной комедии имени Акопа Пароняна Камо Шахбазяна.
По случаю 2799-летия Еревана, за достижения в сфере здравоохранения и добросовестный труд заместитель директора по родовспоможению медицинского центра «Эребуни», кандидат медицинских наук, доцент Андраник Погосян награжден памятной медалью «Почетный врач города Ереван».
По случаю 2799-летия Еревана, за значительный вклад в культурную жизнь Еревана и достижения памятной медалью «Почётный деятель культуры города Ереван» награждены художественный руководитель детского ансамбля «Аревик» Общественного радио Армении Ваге Айрапетян и хормейстер, начальник управления современного искусства министерства культуры РА Армине Казарян.
По случаю 2799-летия Еревана, за значительный вклад в дело развитие спорта и добросовестный труд, памятной медалью «Почётный деятель спорта города Ереван» награждены старший тренер сборной Армении по греко-римской борьбе, засуженный тренер РА Армен Бабаларян и директор некоммерческой организации «Детский и юношеский спортивный комплекс Малатия-Себастия», заслуженный тренер РА Арутюн Вардумян.
Выразив благодарность за проявленное постоянное внимание и оценку, лица, удостоившиеся золотой медали мэра отметили, что и впредь с честью продолжат свою деятельность, внося свой вклад в развитие города Любви-Еревана.