Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է «Հաղթանակ» թաղամասի բնակիչների հետ
Տասնամյակներ շարունակ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի «Հաղթանակ» թաղամասի բնակիչները հնարավորություն չեն ունեցել 1990-ականներին իրենց բաժանված հողերի հանդեպ սեփականության իրավունք ստանալ:
Երևանի քաղաքապետարանը խնդրի լուծումը գործնական փուլ է տեղափոխել: Գործընթացին առնչվող խնդիրները քննարկելու նպատակով Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է թաղամասի բնակիչների հետ: Ժամանակին այդ հողամասերը բնակիչներն ստացել են սեփականության ակտով, մինչդեռ օրենքի փոփոխությունից հետո այն սեփականության վկայականով փոխարինելու անհրաժեշտություն էր առաջացել:
Հարկ է նշել, որ վերջին երեք տարում հողի սեփականության ակտի հիմքով քաղաքապետի շուրջ 60 որոշում է տրամադրվել:

Мэр Тигран Авинян встретился с жителями квартала «Ахтанак»
Жители квартала «Ахтанак» административного района Малатия-Себастия на протяжении десятилетий не имели возможности получить права собственности на земельные участки, предоставленные им в 1990-х годах.
Мэрия Еревана перевела решение проблемы в практическую стадию. Мэр Еревана Тигран Авинян встретился с жителями района, чтобы обсудить вопросы, связанные с процессом. В свое время жители получили эти участки на основании акта о праве собственности, но затем, в связи с изменением законодательства, возникла необходимость заменить его свидетельством о праве собственности.
Следует отметить, что за последние три года было вынесено около 60 постановлений мэра по актам о праве собственности на землю.